dietetyk od trzustki

Dietetyk od trzustki – żywienie, objawy choroby, czynniki niszczące narząd


Choroby trzustki to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia człowieka. Początkowo mogą rozwijać się nie dając objawów klinicznych (zazwyczaj trawienie oraz wchłanianie węglowodanów, białka i tłuszczu nawet przy znacznym uszkodzeniu narządu przebiega bez widocznych dolegliwości). Leczenie często jest bardzo kosztowne oraz problematyczne. Wymaga licznych badań oraz obserwacji wielu specjalistów. „Dietetyk trzustkowy” jest jednym z nich. Pomaga w lekkim, jak i ciężkim uszkodzeniu trzustki: ostrym i przewlekłym zapaleniu organu, w chorobach wymagających leczenia szpitalnego (nowotwory).

Dietetyk od trzustki – żywienie, objawy choroby, czynniki niszczące narząd Read More »

udane leczenie otyłości u kobiety na nfz

Leczenie otyłości Bydgoszcz. Najlepszy lekarz bariatra – ranking


Leczeniem otyłości w Bydgoszczy zajmuje się wiele osób i placówek (sprawdź moją ofertę > odchudzanie). Bariatra pracuje na NFZ (np. w szpitalu) lub prywatnie (np. w poradni bariatrycznej). W artykule znajdziesz wykaz specjalistów, miejsca ich pracy. Dowiesz się, który lekarz jest najlepszy. Poznasz zakres świadczonych usług oraz leczone choroby. Na samym końcu umieściłem instytucje ukierunkowane na leczenie nadmiernej masy ciała.

Leczenie otyłości Bydgoszcz. Najlepszy lekarz bariatra – ranking Read More »

lekarz nefrolog bydgoszcz na nfz i prywatnie

Nefrolog Bydgoszcz (prywatnie, na NFZ). Żywienie w chorobach nerek


Na samym początku zapraszam do odwiedzenia strony Dieta w chorobach: nerek – układu moczowego. Zagadnienia poruszane w dzisiejszym artykule: najlepszy nefrolog w Bydgoszczy (ranking), zakres porad, usługi, leczone choroby, wykaz „bydgoskich” nefrologów oraz miejsca pracy lekarzy. Specjalista dziecięcy i dla dorosłych, pracujący na NFZ oraz prywatnie.

Nefrolog Bydgoszcz (prywatnie, na NFZ). Żywienie w chorobach nerek Read More »

lekarz diabetolog bydgoszcz pracujący prywatnie i na nfz

Diabetolog Bydgoszcz – najlepszy lekarz prywatnie i na NFZ


Jaki jest dobry, najlepszy diabetolog w Bydgoszczy? Jakie usługi świadczy lekarz oraz w jakich pomaga chorobach? Gdzie można znaleźć diabetologów (w tym specjalistę dziecięcego, dla ciężarnych)? Prywatnie – na NFZ. Odpowiedzi na pytania znajdziesz w dzisiejszym materiale. Zapraszam również do zapoznania się z artykułami:

Diabetolog Bydgoszcz – najlepszy lekarz prywatnie i na NFZ Read More »

dobry lekarz hepatolog Bydgoszcz

Hepatolog Bydgoszcz – ranking. Wykaz lekarzy na NFZ i prywatnie


Dobry hepatolog w Bydgoszczy to lekarz, który: uważnie słucha pacjenta, wyjaśnia prostym językiem skomplikowane zagadnienia medyczne. Dzięki udzielonej pomocy pacjenci szybko wracają do zdrowia. Lekarz jest skuteczny w tym, co robi. Widać po nim, że jest w 100% zaangażowany. Doskonale zna swoją profesję, różne dziedziny medycyny (np. hepatologia, choroby zakaźne, interna). Wykazuje się empatią, cierpliwością, wyrozumiałością i dyskrecją.

Dobrego hepatologa możesz spotkać w przychodni, szpitalu (na NFZ) lub prywatnie w innych placówkach: gabinetach, centrach medycznych, poradniach. Wizyta odbywa się w miłej atmosferze, beż żadnego pośpiechu. W doskonale wyposażonym pomieszczeniu. Dobry hepatolog jest świetnym lekarzem oraz pozytywną osobą.

Hepatolog Bydgoszcz – ranking. Wykaz lekarzy na NFZ i prywatnie Read More »

najlepszy lekarz seksuolog bydgoszcz

Seksuolog Bydgoszcz – najlepsi „bydgoscy” seksuolodzy (ranking)


Najlepszy seksuolog w Bydgoszczy. Ranking na podstawie strony Znany Lekarz. *O miejscu w rankingu decydowała ilość opinii (podana po nazwisku:).

  1. Marta Żyła: 314
  2. Bartłomiej Wolski: 153
  3. Magdalena Grabowska: 74
  4. Iwona Garbacz: 73.

Ranking na najlepszego seksuologa biorąc pod uwagę oceny z Google.
*W zestawieniu znajdują się specjaliści mający minimum 5 opinii.

Seksuolog Bydgoszcz – najlepsi „bydgoscy” seksuolodzy (ranking) Read More »

lekarz gastrolog Bydgoszcz

Najlepszy gastrolog Bydgoszcz (prywatnie, na NFZ) – ranking


Artykuł na temat pracy jaką wykonuje gastrolog w Bydgoszczy. Gastroenterolog przyjmuje pacjentów prywatnie lub na NFZ. Terminy wizyt prywatnych są szybsze, łatwiej je dopasować pod harmonogram dnia. Z kolei Narodowy Fundusz Zdrowia nie gwarantuje takiej wygody. Lekarzy gastrologów jest mniej do wyboru, a czas oczekiwania dłuższy. Niewątpliwe korzyścią spotkań na NFZ są zaoszczędzone „pieniądze w portfelu”.

*W artykule używam zamiennie słów gastrolog, gastroenterolog.

Najlepszy gastrolog Bydgoszcz (prywatnie, na NFZ) – ranking Read More »

lekarz endokrynolog bydgoszcz prywatnie i na nfz

Endokrynolog Bydgoszcz – zadbaj o swoje hormony właściwą dietą


Lekarz endokrynolog w Bydgoszczy pracuje prywatnie lub na NFZ. Endokrynologów znajdziesz w punktach: prywatnych, takich jak: niepubliczny zakład opieki zdrowotnej, gabinet lekarki, klinika, centrum medyczne oraz placówkach publicznych: szpital, przychodnia – sprawdź adresy w dalszej części artykułu. Ponadto z tekstu dowiesz się: po czym poznać dobrego endokrynologa, którzy endokrynolodzy w Bydgoszczy są najlepsi (ranking na podstawie strony Znany Lekarz i opinii z Google), jakie świadczą usługi, jakie leczą choroby. W materiale umieściłem także obszerny wykaz specjalistów, miejsca pracy medyków.

Na początek zapraszam do odwiedzenia strony: Dietetyk Hashimoto – specjalista od chorób (zapalenia) tarczycy.

Endokrynolog Bydgoszcz – zadbaj o swoje hormony właściwą dietą Read More »

lekarz chirurg onkolog bydgoszcz prywatnie

Onkolog Bydgoszcz – rola żywienia w chorobie nowotworowej


Lekarze onkolodzy często są aktywni zawodowo w innych specjalizacjach lekarskich. Pracują jako: ginekolog, chirurg onkolog, hematolog, radiolog, pulmonolog, dermatolog, urolog, laryngolog, endokrynolog – w różnych dzielnicach miasta np. Fordon. Przyjmują pacjentów prywatnie bądź w ramach NFZ. Rejestracja na onkologię odbywa się osobiście, elektronicznie przez internet lub telefonicznie. Niektóre miejsca pracy lekarzy: gabinet prywatny, szpital, klinika, centrum medyczne.

Leczenie warto wspomóc odpowiednią dietą. Dietetyk onkologiczny zadba o twój sposób żywienia, dzięki czemu szybciej wrócisz do pełni zdrowia oraz zmniejszysz ryzyko nawrotu choroby. Indywidualnie dopasuje jadłospis pod jednostki chorobowe, styl życia. Pomoże w zmianie nawyków żywieniowych. Współpracując z innymi lekarzami ustali właściwy sposób postępowania, terapii (np. zleci wykonanie badań).

Onkolog Bydgoszcz – rola żywienia w chorobie nowotworowej Read More »

lekarz ginekolog bydgoszcz przyjmujący pacjentów prywatnie oraz na nfz

Ginekolog Bydgoszcz (lekarz prywatnie, na NFZ) – żywienie kobiet


Lekarz Ginekolog w Bydgoszczy – wybierz mądrze swojego specjalistę. Artykuł na temat bydgoskich ginekologów. Znajdziesz w nim: ranking (dowiesz się, kto jest najlepszym ginekologiem), zakres porad, leczone choroby oraz obszerny wykaz medyków. Ponadto poznasz cechy dobrego lekarza, miejsce jego pracy.

Ginekolog może przyjmować pacjentów w rożnych dniach tygodnia, także w weekend (sobota, niedziela). Wizyty odbywają się w ramach NFZ lub prywatnie (bez długiej kolejki – szybkie terminy). Narodowy Fundusz Zdrowia = zazwyczaj odleglejsze terminy.

Ginekolog Bydgoszcz (lekarz prywatnie, na NFZ) – żywienie kobiet Read More »