O mnie

o mnie dietetyka bydgoszcz tomek skorczewski


Tomasz Skorczewski mgr inż. Technologii Żywności i Żywienia Człowieka, absolwent Dietetyki i Planowania Żywienia. Studia inżynierskie ukończył na Uniwersytecie Technologiczno – Przyrodniczym w Bydgoszczy, z kolei pracę magisterską obronił na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Skończył roczny kurs kwalifikacyjny z Oligofrenopedagogiki oraz 2 letni Stacjonarny Kurs Przygotowania Pedagogicznego. W szkole średniej zdobył zawód: kucharz. Przez 5 lat pracował w szkołach gastronomicznych, jako nauczyciel teoretycznej i praktycznej nauki zawodu.

Odżywianiem interesuje się od dziecka. Chyba, to za sprawą taty, który mówił mu, co jest zdrowe, a co nie. Może dlatego w latach 2005 – 2009 zdecydował się być uczniem Zespołu Szkół Gastronomicznych w Bydgoszczy. Cztery lata nauki w szkole średniej, to pogłębianie wiedzy na temat żywienia człowieka. W roku szkolnym 2007/2008 oraz 2008/2009 startował w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu, dwukrotnie dostając się do etapu ogólnopolskiego i zdobywając za pierwszym razem 9 miejsce, a rok później 6 (lista laureatów). W ten oto sposób, w przeciągu dwóch lat, miał zaszczyt być 6 i 9 w Polsce, w czymś, czym się interesuje.

W 2015 otworzył firmę świadczącą usługi z zakresu dietetyki. W szczególności skupiał się na odchudzaniu. Jak mówi: odchudzanie jest jego oczkiem w głowie (*Na tematy związane z otyłością i nadwagą napisał pracę dyplomową. Oto jej tytuł: „Zachowania żywieniowe oraz opinie na temat żywności i żywienia w aspekcie zagrożenia otyłością”.). Jeżeli chodzi o sprawy związanie z dietetyką, to głównie skupia się na zagadnieniach związanych z odchudzaniem i zdrowym odżywianiem. Dzięki ukierunkowaniu swojej pracy na walkę z nadwagą i otyłością, skutecznie pomaga pozbyć się zbędnych kilogramów. Odchudzaniem interesuje się od ponad 15 lat, odkąd z powodzeniem będąc uczniem szkoły średniej, dwukrotnie zdobył tytuł laureata w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Żywieniu.

Przeciwnik diet niskokalorycznych, jednoskładnikowych. Układane diety opiera o produkty łatwo dostępne i nie drogie. Wykorzystuję wiedzę zdobytą w pracy zawodowej „na kuchni” do opracowywania potraw nieskomplikowanych, szybkich w przygotowaniu, a co najważniejsze smacznych. Wszystkie potrawy są przez niego wcześniej wypróbowane i na bieżąco modyfikowane do Twoich preferencji żywieniowych i stanu zdrowia. Krótko mówiąc, sztuka kulinarna nie jest mu obca.

Bieganie: biega – nie zawodowo. Stara się biegać 1 raz w tygodniu, na dystansie 10 km. Dąży do zachowania tej częstotliwości, nie zawsze mu się to udaje. Nie zwraca uwagi na warunki pogodowe. Nie jest mu straszny deszcz, śnieg czy temperatura poniżej zera. Jak spotkasz go w trakcie biegania, będzie ubrany w krótkie spodenki i krótki rękawek. Chętnie pobiega razem z Tobą. Siłownia: Uprawiał różne dyscypliny sportu (nie zawodowo), obecnie siłownia jest mu najbliższa. Nie wygląda na kulturystę. Mówi, że po treningu czuję się lepiej. Ćwiczy, bo lubi sprawdzać granicę swoich możliwości.

W wolnych chwilach lubi czytać książki. Mało tego, mówi nawet, że bardzo. Czasami musi się powstrzymywać, żeby nie przesadzać… ale czy można przesadzić z czytaniem książek?…. Prywatnie mąż i tata dwóch córek. Opiekun dwóch kotów i psa.

Źródła/Linki:

https://expressbydgoski.pl/pieniadze-przydadza-sie-na-studia/ar/11217960

http://www.olimpiadawiedzyozywieniu.pl/laureaci.html

http://www.zsg.bydgoszcz.pl/2013-12-25-20-41-19/2014-02-13-19-37-28/olimpiada/

https://pomorska.pl/olimpijczycy-z-kujawskopomorskiego-wyroznieni-wideo-lista/ar/7052207

https://www.powiat-tomaszowski.pl/aktualnosci/ogolnopolska-olimpiada-wiedzy-o-zywieniu.html

https://www.znanylekarz.pl/tomasz-skorczewski/dietetyk/bydgoszcz

Galeria:

tomasz tomek skorczewski bydgoszcz
Tomasz Skorczewski