Odchudzanie Bydgoszcz. Moje zasady redukcji masy ciała

odchudzanie w Bydgoszczy
tomekskorczewski.pl » Odchudzanie Bydgoszcz. Moje zasady redukcji masy ciała


Witam serdecznie. Nazywam się Tomek Skorczewski. Zajmuję się dietetyką, a moim oczkiem w głowie jest odchudzanie. Udzielam porad dietetycznych na terenie miasta Bydgoszczy. Układane przeze mnie diety mają na celu redukcję masy ciała. Swoją ofertę kieruję głównie do osób z nadwagą i otyłością, ale także dla wszystkich chcących pozbyć się niechcianych kilogramów (np. z okolic brzucha, ud, pośladków i innych partii ciała).

W odchudzaniu nie chodzi o ciągłe obcinanie kalorii, głodowanie i złe samopoczucie. Dzięki odpowiednim połączeniom produktów spożywczych, pokryciu norm zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki odżywcze oraz właściwym proporcją pomiędzy białkiem, tłuszczem i węglowodanami można jeść dużo, smacznie i cały czas chudnąć. W celu zdrowej, skutecznej i przyjemnej redukcji masy ciała, przygotowałem dla Państwa ofertę ODCHUDZANIE BYDGOSZCZ, o której więcej dowiecie się poniżej.

Moja filozofia pracy

elementy mojej pracy
 • Nie układam diet niskokalorycznych, na których czujesz się cały dzień głodna/głodny (oczywiście zdarzają się wyjątki, np. kiedy dana osoba wychodzi z „diety głodowej” co jest wynikiem odchudzania na własną rękę lub przed operacjami zgodnie z zaleceniami i pod kontrolą prowadzącego lekarza).
 • Redukcję masy ciała zaczynam od wyższej kaloryczności, następnie po 7 – 14 dniach, w zależności od uzyskanych rezultatów dokonuję ewentualnych modyfikacji planu żywieniowego. Następnie sytuacja powtarza się w kolejnych tygodniach. Moi pacjenci zazwyczaj mają ambitne cele: utrata kilkudziesięciu kilogramów. Pozbycie się takiego bagażu wymaga czasu, jeżeli chcesz tego dokonać w parę tygodni, chudnąc 10 kilogramów na miesiąc, to proszę nie zawracaj mi głowy, nie dzwoń, ani nie umawiaj wizyty. Błędy popełniane przez lata, niestety nie naprawimy w tydzień, bądź dwa.
 • Skuteczność mojego odchudzania opieram o stały kontakt z pacjentami i szybkie reagowanie. Każda osoba jest inna, pewne rzeczy wychodzą w trakcie realizacji diety. Najważniejsza jest ciągła obserwacja organizmu, nasza reakcja na zachodzące zmiany i tak w kółko. Bez dobrej współpracy z pacjentem, która trwa czasami kilka miesięcy lub dłużej, skuteczna redukcja masy ciała byłaby nieosiągalna.
 • Moje jadłospisy składają się zazwyczaj z 4 – 5 posiłków dziennie (*zazwyczaj nie znaczy, że zawsze).
 • W skład diety wchodzą produkty łatwo dostępne i tanie. Nie wymagam od Ciebie, żebyś kupowała/kupował artykuły spożywcze przez internet, jeździła/jeździł kilkadziesiąt kilometrów za jednym produktem. Żywność dobieram za Twoją sugestią.
 • W planach żywieniowych nie uwzględniam suplementacji (*tylko w niektórych jednostkach chorobowych) poza witaminą D i niekiedy kilkoma innymi składnikami. Nie prowadzę sprzedaży żadnych odżywek, zamienników posiłków, witamin i składników mineralnych. Staram się, aby żywność pokrywała Twoje normy na składniki odżywcze.
 • Ubytek masy ciała celuje na poziomie od 0,5 do 1 kg na tydzień, przy standardowej, przeciętnej masie ciała. (U osób z wysoką procentową zawartością tkanki tłuszczowej w organizmie, ubytek masy ciała może być zdecydowanie większy). Dzięki takiemu postępowaniu zmniejszamy ryzyko ponownego przytycia w przyszłości oraz wystąpienia niechcianego efektu „jojo”.

* Jeżeli chcesz odchudzać się ze mną, to więcej informacji znajdziesz na stronie dietetyk w Bydgoszczy.

* Zdaję sobie sprawę, że wraz z otyłością i nadwagą występuje wiele innych jednostek chorobowych (cukrzyca, choroby układu krążenia, zaburzenia oddechowe, choroba zwyrodnieniowa stawów, Hashimoto, choroby nowotworowe, zespół bezdechu nocnego, zaburzenia dotyczące wydzielania hormonów i wiele innych) w związku z tym, układane przeze mnie jadłospisy uwzględniają twoje pozostałe schorzenia. To tyle, jeżeli chodzi o moje główne zasady pracy. Zapraszam do zapoznania się z dalszą częścią usługi.

Utrata kilogramów – ujemny bilans kaloryczny

utrata niechcianych kilogramów za pomocą ujemnego bilansu kalorycznego

Redukcja masy ciała wymaga ujemnego bilansu kalorycznego. Możemy to zrobić na dwa sposoby:

 • spożywając mniej kalorii
 • wydatkując więcej kalorii.

Najlepszym rozwiązaniem jest połączenie obydwu tych elementów, możemy spodziewać się wówczas zadowalających rezultatów.

Bydgoszcz – główne miejsce mojej pracy

bydgoszcz miastem jako główne i najczęstsze miejsce mojej pracy
Bydgoszcz

Pracuję na obszarze województwa kujawsko – pomorskiego, najczęściej w mieście Bydgoszcz. Odchudzanie stanowi mój główny nurt zainteresowań, z ogólnie pojętej tematyki dietetyki i odżywiania.

W pewnym momencie życia (było to na studiach, wtedy też wybrałem temat pracy dyplomowej na temat odchudzania i otyłości) uświadomiłem sobie, że chciałbym pomagać konkretnej grupie osób, były to osoby z nadwagą i otyłością. Zacząłem czytać wiele książek, artykułów naukowych o tematyce związanej z odchudzaniem. Dzięki ukierunkowaniu na konkretny problem (otyłość i nadwaga) jestem w stanie lepiej pomóc Ci pozbyć się niechcianych kilogramów.

Redukcja masy ciała samemu = blog kategoria odchudzanie – Jak schudnąć?

samodzielne odchudzanie i redukcja masy ciała

Zachęcam Cię do odwiedzania mojej strony. Dowiesz się tutaj, jak pozbyć się zbędnych kilogramów oraz otrzymasz wiele innych informacji na temat żywienia człowieka. Wpisy na temat redukcji masy ciała znajdują się w zakładce blog, w kategorii odchudzanie-jak schudnąć. Oto niektóre z artykułów:

 1. Jak schudnąć z brzucha?
 2. Czy picie wody pomaga schudnąć?
 3. Czy wapń sprzyja redukcji masy ciała?
 4. Leki stosowane w leczeniu otyłości.

Skuteczne, zdrowe odchudzanie niestety nie jest łatwe, albowiem wymaga dużej wiedzy o człowieku i pokarmach, które spożywa. Wiedzę tę możesz zdobyć zupełnie za darmo, a co najważniejsze będzie ona pomocna w codziennym życiu, np. podczas przygotowywania zdrowych posiłków, planowania, układania własnych jadłospisów. Zapoznaj się z artykułami i zacznij już teraz gubić zbędne kilogramy. Utrata „wagi” powinna być przyjemnością, a nie ciągłymi wyrzeczeniami.