zmiana, transformacja, przekształcenie jako nieunikniona część życia

Zmiana – jak można się zmienić?

tomekskorczewski.pl » Blog » Zmiana – jak można się zmienić?


Zmiana jest nieodłącznym elementem, częścią życia. Samo życie jest zmienne. Zmiany to napęd społeczeństwa. Są czymś stałym co następuje, będąc jednocześnie ok. Nie obawiaj się zmian, przyjmuj je. Przekształcenie jest czymś pewnym. Nie ma zmian bez zmian. Wszelki postęp i wzrost wymaga zmian. Traktuj zmianę jako okazję do rozwoju i zdobywania nowych doświadczeń. Wprowadzaj ją od razu.

Nie czekaj do nowego roku, nowego miesiąca czy tygodnia. Niech to będzie coś drobnego, jeżeli nie jesteś gotowy na rewolucje. Lepszy mały krok w kierunku transformacji, niż żaden.

małe kroki mogą spowodować dużą transformacje

Duża zmiana zaczyna się od małych zmian. Nagła duża zmiana może doprowadzić do uruchomienia reakcji walki i ucieczki. Dlatego nie lekceważ małych codziennych kroków. Dzień po dniu przesuwaj się w kierunku metamorfozy. Każda trwała zmiana wymaga czasu i wysiłku, a wytrwałość pomaga w osiągnięciu przemiany. Chcąc coś zmienić, pracuj ciężko i nie pozwól się zniechęcić.***Podobno prawdziwa przemiana następuje spontanicznie.

Zmiany są nieuniknione – początek przemiany

zmiany są pewne i nieuniknione, będąc nieodłącznym elementem życia

Początkiem zmiany jest podjęcie decyzji. Żeby dokonać zmiany musisz jej pragnąć, musisz być do niej gotowy. Zmiana zaczyna się od zmiany wewnątrz ciebie. Prawdziwa zmiana pochodzi z wnętrza. Nie możesz zmienić całego świata, ale możesz zmienić siebie. Zdolność do zmiany wypływa ze świadomości tego, kim jesteś.

Chcąc się zmienić wymagaj od siebie więcej. Żeby coś zmienić, musisz być przekonany, że możesz się zmienić i to najlepiej w jednej chwili. Większość zmian w naszym życiu odbywa się małymi krokami. Zmiana dla samej zmiany nie zawsze wyjdzie na dobre.

metamormoza zapoczątkowana podjęciem decyzji

Możemy się zmieniać przez desperacje lub inspiracje. Zmiana powinna w tobie powodować ekscytacje, a nie opór. Uczyń z niej przyjemność. Podchodź do zmian z entuzjazmem i oczekiwaniem. Przyjmuj je z otwartymi ramionami. Bądź otwarty na zmiany, akceptuj je. Adaptuj się do nich, nie walcz z nimi. Nie opieraj się im. Weź za nie odpowiedzialność. Nie broń się przed nimi. Planuj je. Szukaj w nich dla siebie korzyści.

Oszukiwanie się w kierunku zmiany

oszukiwanie się w kierunku zmian i metamorfozy

Oszukuj się w kierunku zmiany. Stwórz siebie takim, jakim chcesz być. Zachowuj się jakbyś był już w tym miejscu, co pragniesz. Zmiany zaczynaj od siebie, samemu je wywołuj. Pamiętaj, że nigdy nie jest za późno na zmianę swojego życia.

Nie marnuj energii na sprawy, na które nie masz wpływu i których nie możesz zmienić. W przeciwnym razie będziesz odczuwał ból, będziesz cierpiał. Człowiek zmienia się wtedy, kiedy chcę i kiedy jest na to gotowy. W trakcie trwania życia zmienia się nasza tożsamość, nasze nawyki, pasje.

Chcąc żeby zmiana była trwała, skojarz swoje dawne zachowanie z bólem i cierpieniem, a nowe z przyjemnością. Połącz wielkie cierpienie z niedokonaniem zmiany i wielką przyjemność z jej wprowadzeniem.

Cytaty o zmianie, przemianie, transformacji

cytaty dotyczące przemiany, transformacji
 • „Im bardziej rzeczy się zmieniają, tym bardziej pozostają niezmienne”.
 • „Rzeczy się nie zmieniają. Zmieniamy się my”. – Henry David Thoreau
 • „To nieprawda, że jedni mają silną wolę, a inni nie. Po prostu niektórzy są gotowi, by się zmienić, a niektórzy nie”. – James Gordon
 • „Konsekwentnie wprowadzając niewielkie zmiany można wywołać nawet te największe”. – z książki „Codziennie o krok do przodu”, David Horsager
 • „Zmiana to prawo życia. A ci, którzy patrzą jedynie w przeszłość lub teraźniejszość, z pewnością miną się z przyszłością”. – John F. Kennedy
 • „Wszystkie zmiany są trudne na początku, chaotyczne w trakcie i wspaniałe na końcu”. – Robin Sharma
 • „Bądź zmianą, którą chcesz zobaczyć w świecie”. – Mahatma Gandhi
 • „Możesz się dopasować. Albo zmienić świat. Nie można zrobić tych dwóch rzeczy naraz”. – Robin Sharma
 • „Nic się nie zmieni, dopóki sam się nie zmienisz”. – z książki „Zasady Canfielda”
 • „Wszyscy chcą zmieniać świat, ale nikt nie chce zmienić siebie”. – Lew Tołstoj
 • „W końcu wszystko będzie okej. A jeśli nie będzie okej, to znaczy, że to nie koniec”. – John Lennon
 • „Nie można nikogo nakłonić do zmiany. Każdy z nas pilnuje własnej furtki do zmian, która otwiera się tylko od wewnątrz. Nie możemy otworzyć furki innym, odwołując się czy to do argumentów, czy do uczuć”. – Marylin Ferguson
 • „Stwierdzenie, ze nadszedł czas na zmianę kierunku, nie jest słabością. Słabością jest odrzucenie innych opcji i stracenie wszystkiego z powodu braku chęci do modyfikacji”. – Tim Grover książki „Nieustępliwy”.