tani, bardzo dobry i najlepszy spec od dietetyki

Tani, bardzo dobry i najlepszy specjalista od dietetyki

tomekskorczewski.pl » Blog » Tani, bardzo dobry i najlepszy specjalista od dietetyki


W artykule nie zamieszczam oferty usług. Znajdziesz ją na stronie dietetyk w Bydgoszczy. Z kolei w tym wpisie zastanawiam się nad tym: Co ma wpływ na cenę usług dietetycznych? Kiedy cena jest niska, a kiedy wysoka? Czym tani dietetyk różni się od drogiego specjalisty do spraw żywienia człowieka? Czy tani znaczy słaby? Ponadto dowiesz się jakimi umiejętnościami, cechami charakteryzuje się dobry dietetyk. Czy szukać go na forum internetowym, czy może w innych miejscach? Na koniec zastanawiam się, który doradca ds. odżywiania jest najlepszy.

Tani doradca ds. odżywiania

najtańszy i tani doradca od dietetyki

Tani dietetyk – czy cena powinna być głównym kryterium przy wyborze specjalisty? Dla pacjenta najlepiej jest wtedy, kiedy cena usług jest niska, a ich jakość wysoka. Jak jest w rzeczywistości, czy jest to możliwe? Na początek zastanówmy się od czego zależy oferowany przez dietetyka cennik. Wezmę pod uwagę trzy czynniki przemawiających za niską i wysoką ceną.

Niska cena:

niska i najtańsza cena
  • tani lekarz dopiero zaczyna karierę zawodową. Wiadomo, jak to jest być nowym na rynku. Nikt nas nie zna, a my na różne sposoby szukamy pacjentów, staramy się przyciągnąć ich na wizytę niską ceną, różnego rodzaju promocjami, rabatami itp.
  • niskie ceny mogą być spowodowane chęcią zdobycia jak największej ilości pacjentów. W tym wypadku cennik może ulec zmianie za parę miesięcy, kiedy będziemy już rozpoznawalni,
  • i ostatni przypadek dosyć skrajny, najzwyczajniej w świecie specjalista do spraw żywienia niezbyt poważnie podchodzi do swojej pracy, układane przez niego diety są mało indywidualne, nie pokrywają w pełni zapotrzebowania na składniki mineralne czy witaminy. On sam nie korzysta specjalistycznych programów dietetycznych, aktualnych norm, a dieta układana jest „na oko”.

Wysoka cena:

wysoki cennik i cena
  • specjalista pracuję zawodowo już kilka/kilkanaście lat, w tym czasie z jego usług skorzystało sporo osób, jest rozpoznawalny i ceniony,
  • jest dużo chętnych pacjentów i aby nie czekać na wizytę kilka miesięcy, cennik jest wygórowany, co przekłada się na mniejszą liczbę osób i jednocześnie krótszy czas oczekiwania,
  • specjalista do spraw żywienia człowieka wkłada ogrom pracy w to co robi. Nieustannie pogłębia swoją wiedzę, uczestniczy w licznych szkoleniach, kursach. Opracowywane przez niego jadłospisy są indywidualnie dopasowane.

Oczywiście jest wiele innych powodów dlaczego cennik jest taki, a nie inny. Pamiętajcie, że z cenami bywa różnie, nie ma reguły. Raz mogą być niskie, a już za parę miesięcy wysokie. Inflacja dotyczy cen w sklepach, jak i cennika usług żywieniowych. Miejcie na uwadze – tani nie musi znaczyć słaby.

Bardzo dobry specjalista do spraw żywienia człowieka

bardzo dobry specjalista

Dobry dietetyk na podstawie forum – czy szukać specjalisty na forach internetowych? Na pewno jest to jedna z wielu możliwości. Wpisując zapytanie w wyszukiwarkę na końcu dodaj słowo forum. W ten sposób znajdziesz wiele linków, gdzie ludzie między sobą wymieniają się poglądami na temat pracy dobrych dietetyków w Bydgoszczy.

Przykładowe adresy internetowe:
https://www.goldenline.pl/grupy/Miasta_regiony/bydgoszcz/dobry-dietetyk-w-bydgoszczy,406836/
https://ranking.abczdrowie.pl/d/tomasz-skorczewski-dietetyk-bydgoszcz-73480
https://dyskusje24.pl/szukaj/forum/

Zamieściłem tutaj tylko kilka stron www. Więcej o informacjach jakie możecie pozyskać z forum napiszę w osobnym artykule. Polecam również szukać dietetyków na własną rękę, w innych miejscach takich jak: media społecznościowe (np. Facebook, Instagram, Youtube), polecenia znajomych, ogłoszenia drukowane czy internetowe.

Najlepszy „fachowiec”

najlepszy dietetyk, którego bydgoskiego żywieniowca wybrać

Najlepszy dietetyk, gdzie takiego znaleźć? Jak pisałem powyżej, możecie spotkać go w różnych miejscach. Co to znaczy najlepszy? Zakładam, że dla wielu z nas będzie znaczyło to co innego. Według mnie najlepszy, to taki który skutecznie rozwiązuję problem, z którym przychodzisz do dietetyka. Przykładowo chcesz schudnąć 5 kilogramów, jeść smacznie i zdrowo. Najlepszy dietetyk ułoży taką dietę, dzięki której osiągniesz swoje zamierzenia. Ponadto oprócz skutecznego planu żywieniowego, będzie miał z Tobą stały kontakt i na bieżąco będzie wprowadzał ewentualne zmiany w zaleceniach i jadłospisie.

Specjalista do spraw żywienia człowieka, lekarz zajmujący się poradnictwem żywieniowym powinien być kompetentny, empatyczny, dobrze zorganizowany, szczery, uczciwy, cierpliwy, komunikatywny oraz dobrze słuchający pacjenta.