zakupy z dietetykiem

Zakupy z dietetykiem

tomekskorczewski.pl » Blog » Zakupy z dietetykiem

Na zakupy chodzi każdy z nas, lecz nie każdy z nas wie, jakie produkty wybierać, aby nasza dieta była zdrowa, bogata we wszystkie składniki odżywcze, gwarantujące prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Produktów na półkach sklepowych z roku na rok jest coraz więcej, a zatem dokonanie właściwego wyboru nie jest łatwe. Ponadto sprzeczne informacje w telewizji, czasopismach czy internecie nie ułatwiają nam zadania.

Zakupy z dietetykiem, to usługa przeznaczona dla osób chcących zadbać o stan swojego zdrowia. Każdy z nas do życia potrzebuję jedzenia. Jest to jedna z czterech (trzy pozostałe to picie, sen, oddychanie) potrzeb bez których nie ma życia. Odżywianie to 25% – zatem warto dobierać produkty spożywcze świadomie.

Jak to zrobić? Jak wybierać produkty, aby twój organizm Ci podziękował? Tutaj z pomocą przychodzi dietetyk, który nauczy Cię jak to robić. Zakupy pod okiem dietetyka, to jedna z pozycji z oferty. Chcesz poznać całą ofertę? Kliknij tutaj https://tomekskorczewski.pl/dietetyk-bydgoszcz/

Zakupy z dietetykiem – omawiane tematy

omawiane tematy z dietetykiem w sklepie
  • miejsce zakupów: W jakich miejscach robić zakupy? Wybierać supermarket, sklep osiedlowy, a może jechać bezpośrednio do „Rolnika”?
  • częstotliwość: Jaka jest najlepsza częstotliwość zakupów? Chodzić do sklepów codziennie, czy może jak najrzadziej? Jaką strategię wybrać?
  • data przydatności do spożycia: Czy długa data przydatności ma wpływ na nasze zdrowie? Czy zwracać na to uwagę? Czy idąc do sklepu wybierać produkty o jak najkrótszym terminie ważności?
  • przechowywanie: dobór odpowiedniego miejsca dla poszczególnych grup żywności. Ustalenie właściwej temperatury i wilgotności przechowywania. Które produkty należy przechowywać oddzielnie? Które przed przechowywaniem należy dodatkowo zabezpieczyć?
  • planowanie: Czyli jak to robić, żeby kupować, to co się chcę i potrzebuje. Koniec z lądowaniem w naszym koszyku przypadkowych produktów.
  • nauka tworzenia listy zakupów: Czyli co i w jakiej ilości powinno się na niej znaleźć?
  • błędy żywieniowe: Jak ich unikać?
  • żywność ekologiczna kontra żywność tradycyjna: Różnice, plusy i minusy. Czy to, że produkt jest ekologiczny, to zawsze znaczy zdrowszy?
  • żywność: Omówienie różnych grup spożywczych np. produkty mleczne, zbożowe, mięso, warzywa, owoce.
  • produkty zakazane i dozwolone: Jaką żywność warto żebyś spożywał, a jakiej unikał.
  • zalecenia od dietetyka: Jak kupować zgodnie ze swoimi zaleceniami dietetycznymi (jeżeli takowe znasz)? Jak dopasowywać artykuły spożywcze do konkretnej diety, jednostki chorobowej?
  • etykiety: Na co zwracać uwagę oraz jak je czytać? Jak wyłapać z opakowania, to co jest istotne, a nie to co wygląda, nie przekazuje wartościowych informacji, a czasami może wprowadzać w błąd.
  • e„: Co oznacza i czy jest bezpieczne dla zdrowia? Czy każde E jest niezdrowe. Co oznaczają skróty zaczynające się na e.
  • bezgluten„: Czy moda na żywność bezglutenową jest uzasadniona? Co to właściwie jest gluten? Jak i kiedy powstaje?
  • systemy zapewniające bezpieczeństwo żywności np. HACCP
  • zamienniki produktów: Bardzo lubisz jakiś produkt, ale niestety jest mocno przetworzony, po prostu nie zdrowy. Dietetyk poszuka dla Ciebie zdrowych zamienników.
  • Jak unikać „pułapek„, które na Ciebie czekają w sklepie? Pamiętaj ułożenie produktów na półkach nie jest przypadkowe. Osoby od marketingu wszystko mają zaplanowane, chcą żebyś kupił najwięcej jak się da i najlepiej te produkty, na których jest największy zarobek.
  • Jak kupować, aby nie marnować produktów?
  • Jak kupować, aby nie wydawać fortuny na produkty przereklamowane, a stosować inne zamienniki, nie tracąc nic na wartości odżywczej.
  • W jaki sposób odczytywać tabelę wartości odżywczych (kcal, białka, tłuszcz, węglowodany)?
  • Po czym poznawać świeżość produktów np. mięsa, ryb, owoców czy warzyw.
  • I wiele innych zagadnień o których chciała/chciałbyś porozmawiać z dietetykiem.

Wspólne zakupy z dietetykiem w pytaniach i odpowiedziach

dietetyk w pytaniach i odpowiedziach

Dietetyk odpowie na wiele twoich pytań. Poniżej podaję 10. Chcesz dowiedzieć się więcej, zadzwoń.

  1. Czy muszę coś kupować?
    Nie, nic nie musisz kupować, mogą to być zakupy fikcyjne, na zasadzie instruktażu.
  2. Jak długo trwają zakupy?
    Zależy to od Ciebie. Zazwyczaj od 1 do 2 godzin.
  3. Jak umówić się na zakupy z dietetykiem?
    Można umówić się telefonicznie, wówczas dietetyk wskaże dogodne dla Ciebie miejsce i termin zakupów.
  4. Na jaki pytania odpowie dietetyk?
    Na każde, na które będzie znał odpowiedź. Pytania mogą być różne. Mogą dotyczyć samego produktu lub procesu jego wytwarzania. Często zadawane pytania: Czy kawa jest zdrowa? Czy warto wybierać produkty „light”? Czy jogurty owocowe zawierają w swoim składzie owoce? Czy kolejność wymienionych na etykiecie produktów ma jakiekolwiek znaczenie?
  5. Jaki jest koszt usługi?
    100 zł za jedną godzinę.
    *w koszt nie wchodzi cena produktów
  6. Miejsce zakupów?
    Jeżeli skorzystasz z oferty ze strony https://tomekskorczewski.pl/dietetyk-bydgoszcz/ będzie to sklep na terenie Bydgoszczy (*do ustalenia jaki, może to być twoje ulubione miejsce zakupów). Spotykamy się przed wejściem o ustalonej godzinie.
  7. Jak często mogę korzystać z tego rodzaju usługi? Czy istnieje jakiś limit?
    Nie ma limitu. Możesz korzystać z usługi zakupów, tak często jak chcesz.
  8. Czy mogę na spotkanie przyjść z dzieckiem?
    Jeżeli nie będzie miało to negatywnego wpływu na spotkanie, to nie widzę przeciwwskazań. Samemu jestem rodzicem i wiem, jak dziecko potrafi zachowywać się w sklepie. Proszę dobrze się nad tym zastanów.
  9. Czy może mi towarzyszyć osoba dorosła?
    Pewnie, pamiętaj tylko, że będzie to traktowane jako usługa dla dwóch osób.
  10. Czy muszę się jakoś przygotować?
    Zabierz ze sobą uśmiech, nic więcej nie potrzebujesz.
uśmiech zadowolone twarze