dietetyk online oraz dieta przez internet

Dietetyk online – plan dietetyczny, indywidualna dieta przez internet

tomekskorczewski.pl » Blog » Dietetyk online – plan dietetyczny, indywidualna dieta przez internet


Dietetyk online pomaga swoim podopiecznym przez internet. Nie musisz wychodzić z domu, aby skorzystać z profesjonalnej pomocy. Dietetyk internetowy prześle gotowy plan dietetyczny prosto na twój adres mailowy. Ułożenie diety przez internet możliwe jest dzięki wcześniejszemu wypełnieniu kwestionariusza (formularza zgłoszeniowego), przeprowadzeniu wywiadu żywieniowego oraz innym istotnym danym, o które wypyta cię skuteczny dietetyk online.

Usługa dietetyka pracującego online składa się z: planu dietetycznego, jadłospisu, listy zakupów, zestawu ćwiczeń, edukacji dietetycznej mającej na celu zmianę nawyków żywieniowych, stałym wsparciu i konsultacjach. Dzięki indywidualnemu podejściu osiągniesz to, co zamierzasz. Poprawi się stan twojego zdrowia, zyskasz energię do życia, dobre samopoczucie i wymarzoną sylwetkę. Wszystko jest możliwe bez wychodzenia z domu. Nie musisz odwiedzać: gabinetu, poradni czy inne centrum dietetyczne. Ułożenie diety online, to duża wygoda i oszczędność czasu.

Czym charakteryzuje się dobry, skuteczny dietetyk online?

najlepszy, dobry i skuteczny dietetyk online

Dobry i skuteczny specjalista do spraw żywienia człowieka posiada szeroką wiedze dietetyczną, którą nieustannie poszerza czytając najnowsze doniesienia naukowe, jak i biorąc udział w kursach czy szkoleniach. Może posiadać różne specjalizacje, pracując jako dietetyk: kliniczny, psychodietetyk, dziecięcy, dla dzieci, sportowy, Hashimoto. Jego diety mogą być przeznaczone dla kobiet ciężarnych i karmiących, redukujących masę ciała, osób z alergiami pokarmowymi oraz wiele innych diet (m.in. wegetariańska, w chorobie Hashimoto, insulinooporności, celiakii, dnie moczanowej).

Indywidualne diety przez internet są proste w przygotowaniu i opierają się na tanich produktach, które kupisz w każdym sklepie. Plan dietetyczny składa się z lubianych przez ciebie potraw i artykułów spożywczych. Dieta zawiera łatwe i szybkie przepisy oraz nie utrudnia twojego funkcjonowania, na co dzień. Masz możliwość jeść tyle posiłków, ile chcesz, oczywiście uwzględniając stan twojego zdrowia oraz życie prywatne i zawodowe.

Dobry specjalista

specjalista żywienia dobry dietetyk online

Na swoich podopiecznych patrzy w sposób całościowy, uwzględniając wiele zmiennych w drodze do zdrowia i wymarzonej sylwetki. Zapewnia nieustanne wsparcie, w szczególności w trudnych chwilach. Udziela wskazówek żywieniowych, rozwiązuje wątpliwości i skutecznie motywuje, abyście zrealizowali założony cel. Porady dietetyka online masz na wyciągniecie ręki. Otacza cię troską i pomocą. Masz z nim łatwy i szybki kontakt, nie musisz czekać dni, czy tygodnie na rozwianie drążących cię wątpliwości. Odpowiada na wszystkie twoje pytania, masz możliwość zadawać ich nieograniczoną ilość.

Dobry dietetyk online zapewnia stałą opiekę i indywidualne podejście. Na bieżąco monitoruje postępy, analizuje dotychczasowe rezultaty i modyfikuje zestaw ćwiczeń, plan dietetyczny. Umiejętnie zmienia twoje przyzwyczajenia i nawyki żywieniowe na zdrowsze.

Korzyści diety i współpracy z dietetykiem internetowym

korzyści z diety ułożonej przez internet

Dietetyk internetowy jest doskonałym rozwiązaniem dla osób nie mających dużo wolnego czasu. Konsultacje, porady dietetyczne nie wymagają wychodzenia z domu. Online dietetyk jest dla ciebie dostępny z każdego miejsca. Możesz kontaktować się z nim wracając do domu po pracy, będąc na zakupach w supermarkecie, w trakcie spaceru po parku, a nawet na drugim końcu Świata. W czasie wylegiwania się na plaży, pijąc swojego ulubionego drinka – niestety… tylko do czasu, kiedy nie otrzymasz gotowej diety przez internet.

Masz możliwość samodzielnej modyfikacji diety online za darmo (raz wykupujesz usługę i potem wielokrotnie korzystasz bez dodatkowych opłat). Dzięki wykorzystaniu aplikacji, masz wszystko pod ręką. W każdej chwili możesz sprawdzić dietę online, zobaczyć wideo instrukcję dotyczącą wykonywania ćwiczeń, bądź sposobu przygotowania potrawy. Aplikacja to taki „darmowy dietetyk”. Możesz z niej korzystać na wielu urządzeniach: telefon, laptop, tablet.

Cena i dostępność

cena porady dietetycznej i darmowy dostęp do aplikacji

Za tą samą ilość modyfikacji stacjonarnie w gabinecie dietetycznym moglibyście słono zapłacić. W końcu dietetyk poświęca swój czas, dodatkowo płacąc za miejsce spotkań. Często gabinet wynajmowany jest na godziny. Zatem darmowy dostęp do platformy internetowej w przypadku licznych zmian, które wiecie, że będziecie wprowadzali, wydaje się być dobrym wyjściem.

Nie zawsze w pobliżu twojego miejsca zamieszkania znajduje się poradnia dietetyczna. W mniejszych miejscowościach jest o spotkanie z dietetykiem trudniej, wówczas porady dietetyczne online mogą okazać się rewelacyjnym rozwiązaniem. Ponadto wybierając formę współpracy przez internet, masz możliwość konsultacji z dietetykiem z dowolnego miejsca w Polsce. Nie jesteś ograniczony miejscem zamieszkania i lokalnymi specjalistami, doradcami do spraw żywienia człowieka.

Inne korzyści:

jakie plusy niosą porady i konsultacje dietetyczne
  • szybki kontakt, który odbywa się przez telefon, e-maila, messenger, za pomocą Skype, innymi metodami komunikacji internetowej (platformy, komunikatory, czaty)
  • wygoda i oszczędność czasu
  • łatwo o ustalenie dogodnego terminu,
  • konsultacje dietetyczne online oraz ułożenie diety przez internet są tańsze, niż tradycyjna wizyta w stacjonarnym gabinecie dietetycznym
  • skuteczna zmiana nawyków żywieniowych, podejścia do jedzenia i odchudzania, bez efektu jojo
  • dyskretna forma komunikacji dobra dla osób, które krępują się na samą myśl o wizycie u dietetyka.

Jakie są wady współpracy przez internet?

współpraca przez internet telefon i komputer

Brak kontaktu bezpośredniego, twarzą w twarz, w cztery oczy. Nie ma możliwości wykonania analizy składu ciała, zmierzenia obwodów ciała (pod kontrolą specjalisty). Trudniej o zbudowanie prawdziwej relacji. W komunikacji odbywającej się przez telefon czy za pomocą poczty elektronicznej, internetowej, możemy coś przeoczyć. Współpraca przez internet może stwarzać problemy osobom starszym, dla których strony www nadal stanowią nowinkę technologiczną. Nie wszyscy seniorzy chętnie skorzystają z tej formy współdziałania.

Ze współpracy z dietetykiem online mogą nie być usatysfakcjonowane osoby mające słabe połączenie z internetem. Posiadające przestarzały sprzęt: komputer, laptop, telefon. Bądź uszkodzony, nie działający w 100 % prawidłowo.

Dietetyk internetowy i układanie diety online – podsumowanie w pytaniach i odpowiedziach

dietetyk internetowy i diety online w pytaniach i odpowiedziach
  • Czy warto zdecydować się na układanie diety online?

Ułożenie diety przez internet, jest tak samo skuteczne, jak rozpisany plan dietetyczny po spotkaniu z dietetykiem w twarzą w twarz. Najważniejsze jest dokładne poznanie pacjenta, jego stanu zdrowia, chorób, preferencji żywieniowych, rozkładu dnia, charakteru wykonywanej pracy. Pamiętaj, podstawą udanej diety jest dokładny wywiad medyczno – żywieniowy, który można przeprowadzić na żywo w poradni żywieniowej lub przez internet. Po prostu wybierz, co bardziej ci odpowiada. Lubisz kontakt osobisty, to sprawa jest jasna. Jesteś introwertykiem, czujesz się niekomfortowo w obecności innych osób, wówczas zdecyduj się na dietetyka online.

  • Konsultacje dietetyczne online czy w poradni dietetycznej?

Porady dietetyczne online, to przede wszystkim oszczędność czasu i wygoda. Wizyta w poradni dietetycznej daje możliwość zbudowania bliższej relacji z dietetykiem oraz przeprowadzenie pomiarów antropometrycznych (wysokość ciała, obwody talii, bioder, ramienia, pomiar fałdów skórno – tłuszczowych), a także analizy składu ciała (dzięki której dowiesz się, ile twój organizm ma mięśni, tkanki tłuszczowej, wody oraz innych składników w podziale na segmenty ciała: prawa-lewa noga, tułów, prawe-lewe ramię).

  • Jak przygotować się do konsultacji?

Jeżeli posiadasz aktualne wyniki badań, to miej je pod ręką. Ponadto przypomnij sobie o ostatnio przebytych chorobach, o twoich nietolerancjach pokarmowych i innych cennych informacjach, które posłużą do opracowania indywidualnie dobranej diety.

  • Czy internetowa dieta jest skuteczna?

Indywidualna dieta będzie skuteczna, jeśli będziecie jej przestrzegali, jednocześnie stosując się do zaleceń dietetycznych. Plan dietetyczny ułożony jest na podstawie twoich odpowiedzi udzielonych podczas wywiadu żywieniowego. Uwzględnia twoje schorzenia i preferencje pokarmowe. Dzięki temu, że dieta jest indywidualnie rozpisana, o rezultaty nie trzeba się martwić.