mobilny dietetyk w Bydgoszczy pracujący poza gabinetem dietetycznym

Mobilny dietetyk w Bydgoszczy. Praca, usługi poza gabinetem dietetycznym

tomekskorczewski.pl » Blog » Mobilny dietetyk w Bydgoszczy. Praca, usługi poza gabinetem dietetycznym


Dietetyk świadczący swoje usługi poza głównym miejscem wykonywania działalności (na zewnątrz gabinetu dietetycznego, poradni dietetycznej) nazywany jest jako mobilny dietetyk. W tym artykule scharakteryzuję pracę mobilnego dietetyka w Bydgoszczy. Dowiesz się jakie są korzyści z wizyty domowej dietetyka, dla kogo skierowana jest oferta, do jakich miejsc przyjeżdża specjalista do spraw żywienia człowieka, jak wygląda wizyta. Zapraszam również do zapoznania się z całą ofertą usług, w tym celu kliknij w link https://tomekskorczewski.pl/dietetyk-bydgoszcz/

Dietetyk mobilny swoją pracę może wykonywać w dowolnym miejscu oraz świadczyć różne usługi:

  • wykłady odbywające się w placówkach edukacyjnych: przedszkola, szkoły podstawowe, liceum, technikum, bądź uczelnie wyższe. Z prelekcji, mogą także skorzystać przedsiębiorstwa indywidualne
  • warsztaty, zajęcia praktyczne z dziećmi, uczniami, osobami dorosłymi np. wspólne zakupy czy gotowanie z dietetykiem
  • szkolenia np. z dietetyki klinicznej (choroba Hashimoto), sportowej
  • wizyta domowa (specjalista z dojazdem do domu), przebiegająca identycznie jak w gabinecie dietetycznym, tylko odbywająca się we wskazanym przez ciebie miejscu
  • w skład jego oferty może wchodzić również: analiza składu ciała, konsultacje dietetyczne online, ułożenie diety przez internet, terapia żywieniowa.

Komu udziela pomocy dietetyk mobilny w Bydgoszczy? Dla kogo skierowane są usługi?

dietetyk mobilny pomagający różnym ludziom

Dla pacjentów nie mających możliwości dotarcia do gabinetu dietetycznego, mającymi problemy zdrowotne utrudniające swobodne poruszanie się. Dla osób nie chętnie wychodzących poza własne „cztery kąty”, lubiących swoje domowe zacisze. Z usług korzystają chętnie ludzie zapracowani, mający liczne zobowiązania zawodowe oraz urozmaicone życie prywatne, gdzie nie wystarcza na wszystko czasu.

Mobilny dietetyk pomaga ludziom w różnym przedziale wiekowym: dzieci, młodzież, chłopcy, dziewczęta, kobiety (w ciąży, karmiące), mężczyźni, osoby w podeszłym wieku oraz z przeróżnymi jednostkami chorobowymi: choroby tarczycy, wówczas możesz się spotkać z określeniem specjalisty jako dietetyk Bydgoszcz Hashimoto, chorobami wątroby, nerek, przewodu pokarmowego, trawienia i wchłaniania. Podsumowując, dietetyk mobilny pomoże każdej osobie chcącej zadbać o swoje zdrowie.

Praca poza poradnią dietetyczną – miejsca wykonywania usług

miejsce wykonywania usług na zewnątrz poradni dietetycznej

To ty decydujesz pod jaki adres przyjedzie mobilny dietetyk. Dojeżdża on do pacjenta mieszkającego w każdym zakamarku Bydgoszczy oraz w obrębie np. 25 kilometrów poza miastem. Może być to np. Osielsko, Niemcz czy Białe Błota. Jeżeli mieszkasz w województwie kujawsko – pomorskim, ale trochę dalej od Bydgoszczy, to jest możliwość porozumienia się i ustalenia indywidualnych warunków usługi. Cena usługi w głównej mierze zależy od kosztu dojazdu na miejsce. Oblicza się ją za każdy dodatkowy kilometr, ponad to, co obowiązuje w ofercie (25 km).

miejsca pracy w Bydgoszczy, osowa góra

Praca dietetyka poza gabinetem dietetycznym, przykładowe miejsca w Bydgoszczy: Fordon, Osowa Góra, Bartodzieje, Błonie, Wyżyny, plac Weyssenhoffa, ulica Łomżyńska, Gdańska, Józefa Sułkowskiego, Mieczysława Karłowicza, Jana III Sobieskiego, Jagiellońska, Powstańców Warszawy, Karola Kurpińskiego i wiele innych miejsc.

Jak przebiega wizyta? Jakie są korzyści?

wizyta domowa mobilnego dietetyka to wiele korzyści

Wizyta (poza jej miejscem) nie różni się od tej w poradni dietetycznej. Specjalista do spraw żywienia człowieka zabiera ze sobą niezbędne narzędzia pracy, w tym: analizator składu ciała. Przeprowadza z tobą wywiad żywieniowy, dokonuje pomiarów obwodów ciała. Zapoznaje się z przygotowanym przez ciebie dzienniczkiem żywieniowym, odpowiada na zadawane przez ciebie pytania, analizuje wyniki badań oraz udziela pierwszych wskazówek i wytycznych.

Korzyści:

  • wielka wygoda
  • mobilny dietetyk jest tam, gdzie jest potrzebny
  • wizyta, spotkanie, konsultacja odbywa się w komfortowych dla ciebie warunkach
  • jak sama nazwa wskazuje dietetyk jest mobilny (ruchomy, niestacjonarny, dyspozycyjny)
  • oszczędzasz czas, który przeznaczyłbyś na dojazd, ewentualne stanie w korkach, szukanie miejsca parkingowego.