dietetyk z Fordonu w Bydgoszczy

Dietetyk Bydgoszcz Fordon, Wyżyny, Bartodzieje, Błonie oraz inne miejsca

tomekskorczewski.pl » Blog » Dietetyk Bydgoszcz Fordon, Wyżyny, Bartodzieje, Błonie oraz inne miejsca


Fordon, Wyżyny, Bartodzieje czy Błonie, to niektóre z dzielnic i osiedli w Bydgoszczy. Oczywiście jest ich więcej, jednakże dzisiaj skupię się głównie na wymienionych. Krótko scharakteryzuję wybraną lokalizacje oraz podam informacje pod kątem usług dietetycznych (np. specjalista kliniczny, sportowy). Pod koniec wymienię kilka innych miejsc np. ulica Gdańska, Sobieskiego, Kurpińskiego czy Kościuszki. Zachęcam Cię również do skorzystania z moim usług, które znajdziesz w ofercie na stronie oraz w tym miejscu dietetyk w Bydgoszczy.

Dietetyk Bydgoszcz Fordon

Bydgoszcz Fordon

Fordon to największa dzielnica Bydgoszczy, zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby mieszkańców (około 70 – 80 tys.). Do 1973 roku Fordon był samodzielnym miastem. Dzielnica leży nad rzeką Wisłą. Z centrum miasta połączona jest liniami tramwajowymi oraz autobusowymi. Przy ulicy Fordońskiej znajdują się przystanki, gdzie mieszkańcy mogą skorzystać z komunikacji międzymiastowej. 1/3 powierzchni Fordonu stanowią tereny zielone. W dzielnicy znajduje się wiele miejsc do rekreacji, kompleksy przyrodnicze, liczne obiekty sportowe, trasy turystyczne oraz drogi rowerowe. W skład Fordonu wchodzą osiedla: Akademickie, Bajka, Bohaterów, Eskulapa, Górny Taras, Kasztelanka, Łoskoń, Nad Wisłą, Mariampol, Niecponie, Niepodległości, Pałcz, Powiśle, Przylesie, Sielskie, Stary Fordon, Szybowników, Tatrzańskie, Wyszogród, Zofin (oraz osiedla nie zatwierdzone urzędowo, z którymi nazwami możemy się spotkać: osiedle Uniwersyteckie i Olimpijczyków).

Dietetyk Fordon – czyli jak dzielnica miasta Bydgoszczy wygląda pod kontem usług dietetycznych. Biorąc pod uwagę mapy Google znalazłem następujące osoby, miejsca, dane: Diet-Medicus Magdalena Adamczak (dietetyk medyczny) ulica Janosika, Centrum Dietetyczne Naturhouse ul. Józefa Twardzickiego, Elite Bydgoszcz w Galerii Fordon ul. Stanisława Skarżyńskiego, Trifecta Studio treningu i dietetyki ul. Lawinowa, Projekt Society Fordon ul. Melchiora Wańkowicza.

Dietetycy Wyżyny

dietetycy z dzielnicy wyżyny

Osiedle Wyżyny w Bydgoszczy należy do gęsto zaludnionych (zajmuje drugie miejsce, około 30 tys. mieszkańców). Wchodzi w skład Górnego Tarasu Bydgoszczy. Wyżyny podzielone są na sektory od B1 do B6. Na Wyżynach znajduję się klub Chemik Bydgoszcz, baseny Perła, Laguna oraz orliki. Ponadto liczne sklepy, przedszkola, szkoły, szkoły wyższe, kościoły. Osiedle przecina ulica Wojska Polskiego (na której mieści się Rada Osiedla), będąca drogą powiatową. Wśród osób związanych z osiedlem wymienia się: rozpoczynających kariery sportowe w klubach: Chemiku – Michała Winiarskiego oraz w Astorii Bydgoszcz – Filipa Dylewicza. Innym znanym sportowcem jest żużlowiec Emil Sajfutdinow były zawodnik bydgoskiej Polonii.

Jeżeli chodzi o dietetyków z Wyżyn, to znalazłem następujące informacje. Na Wyżynach mieści się gabinet Projekt Zdrowie ul. Ku Wiatrakom, klinika Sibo na ul. Wojska Polskiego, poradnia dietetyczna Reginy Kowalczuk ul. Ogrody, Studio Zdrowia i Urody Aya ul. Tadeusza Boya-Żeleńskiego.

Poradnia dietetyczna Bartodzieje

bydgoska poradnia dietetyczna na Bartodziejach

Bartodzieje to osiedle w Bydgoszczy położone w środkowej części miasta, należące do Dolnego Tarasu. Liczy około 25 tysięcy mieszkańców. Popularnym miejscem osiedla jest park „Balaton” z akwenem i ścieżkami spacerowymi. Park jest oświetlony, można tutaj odpocząć na licznych ławkach wpatrując się w fontanny czy podziwiając przyrodę. Ponadto na Bartodziejach można znaleźć basen, korty tenisowe, kompleks „orlik” oraz inne obiekty sportowe. Dla rowerzystów znajduje się ułatwienie w postać dróg rowerowych. Na osiedlu są przedszkola, szkoły podstawowe i średnie. Osiedle pod względem komunikacyjnym, dobrze połączone jest z pozostałą częścią miasta.

Dane dotyczące poradni dietetycznych Bartodzieje: poradnia dietetyczna „Dobry Dietetyk ul. Kijowska, gabinet dietetyki i psychodietetyki Małgorzaty Judek-Bobowskiej ul. Marii Skłodowskiej Curie, (Pogotowie Dietetyczne oraz Studio Zdrowia – poradnia zdrowego odżywiania na ulicy Fordońskiej. Jeżeli chodzi o te dwa miejsca, to nie jestem pewny czy nadal działają).

Gabinet dietetyczny Błonie

gabinet żywieniowy na błoniu

Błonie to osiedle Bydgoszczy zamieszkałe przez około 15 tysięcy mieszkańców. Przez osiedle przebiega ulica Szubińska będąca drogą wojewódzką oraz ulica Władysława Broniewskiego będąca drogą powiatową. W granicach osiedla Błonie znajdują się m.in.:

 • Kujawsko-Pomorskie Centrum Pulmonologii w Bydgoszczy ul. Seminaryjna
 • wydział Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego
 • Centrum Szkolenia Sił Połączonych NATO
 • żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe i średnie
 • park leśny, targowisko, sklepy spożywcze
 • Przychodnia Rejonowa NZOZ „Błonie”
 • pętla autobusowa
 • Spółdzielnia Produkcji Spożywczej „Tosta”
 • obiekty sportowe i rekreacyjne: orlik, baseny, place zabaw, ścieżki rowerowe

Dane na temat gabinetu dietetycznego Błonie: za dużo informacji nie znalazłem. Wyszukałem dwóch specjalistów: (diabetologa, internistę, dietetyka) Marcina Jóźwiaka oferującego swoje usługi m.in. w Centrum Medycznym Ikar w Bydgoszczy na ulicy Szubińskiej oraz Joanne Scheffs ul. Stawowa (nie wiem czy adres jest aktualny, ponieważ w wyszukiwarce znalazłem różne miejsca. Ulica Stawowa jest na podstawie strony https://kcp.pl/lekarz/dietetyk/bydgoszcz/).

Inne miejsca

inne miejsca przyjmowania bydgoskich dietetyków
 • ulica Gdańska: Poradnia Dietetyki Klinicznej i Sportowej, Centrum Medyczne Remedium Clinic, Naturhouse Bydgoszcz Gdańska, Centrum Stańczyk Fryzjerstwo-kosmetyka-Dietetyka, Centrum Odchudzania Slimcenter, Centrum Badań Genetycznych Bio-Genetica, Physiondiet
 • ulica Karola Kurpińskiego: gabinet dietetyczny firmy „Przyjazny Dietetyk”, Przychodnia Lekarzy Specjalistów Ordynator, gabinety lekarskie
 • ulica Tadeusza Kościuszki: poradnie dietetyczne „Mój Dietetyk”, „Dobry Dietetyk”.
 • Jana III Sobieskiego
 • osiedle Osowa Góra.