akceptacja samego siebie oraz życia i swojej rzeczywistości

Akceptacja samego siebie i życia (rzeczywistości)

tomekskorczewski.pl » Blog » Akceptacja samego siebie i życia (rzeczywistości)


Akceptuj siebie. To, co jest i to, co czujesz. Lub siebie, a będziesz lubił innych ludzi. Zaakceptuj i celebruj to, kim jesteś i co robisz. Kochaj siebie takim, jakim jesteś, swoje ciało, emocje, myśli, swoje opinie, zachowania i uczucia. Akceptuj wszystko, co się wydarzyło i co spotka cię w przyszłości. Sytuacje, w której się znajdujesz. Nie walcz ze sobą. W dalszej części o tym, jak akceptacja wpływa na twoje życie.

Zaakceptuj rzeczywistość

zaakceptuj swoją życiową sytuacje i rzeczywistość

Zaakceptuj swoją rzeczywistość. Nie sprzeciwiaj się temu, co jest. Nie walcz, ponieważ to z czym walczysz narasta. Pokonuj opór, gdyż wzmacnia on każdą energię, potęguje cierpienie. Akceptacja stanowi przeciwieństwo oporu.

Zaakceptuj swoją życiową sytuacje i podejmij decyzje, co chcesz zrobić dalej. Akceptuj i działaj. Zaakceptuj życie takim jakim jest i idź dalej. Zaakceptuj wszystko nad czym nie masz kontroli (wszystko, co jest poza twoją kontrolą) i co nie można zmienić, w ten sposób pozbędziesz się emocjonalnego bólu.

Akceptacja przez innych ludzi

lubienie i akceptacja przez innych ludzi

Nie szukaj akceptacji u innych, nie bój się, co o tobie myślą. Nie zabiegaj na siłę o akceptacje i lubienie. Nie musisz zawsze się dopasowywać. Ludzie są różni i nie wszyscy będą cię lubili. Czuj się z tym dobrze.

Niech będzie ci obojętne, co myślą o tobie inni (za wyjątkiem wybranych osób). Niech twoja akceptacja nie oznacza pasywności. Nie bądź niewolnikiem czyjeś akceptacji. Nie potrzebuj niczyjej akceptacji, nie bój się odrzucenia. Nie szukaj akceptacji siebie u innych.

Jak wpływa akceptacja na emocje?

w jaki sposób wpływa akceptacja na twoje emocje

Akceptacja jest najskuteczniejszym sposobem kontrolowania emocji. Pogodzenie się z sytuacją działa uzdrawiająco. Poddaj się i skup na teraźniejszości.

3 metody akceptacji:

  • a) reguła 5 minut: nie więcej niż przez 5 minut przeżywaj swoje emocje
  • b) mantra: „nie mogę tego zmienić”
  • c) z góry zaakceptuj życie.

Cytaty

zaakceptuj swoje życie i wszystko co czujesz
  • „Zawsze jest tak, że im więcej zdradzasz na swój temat, tym bardziej cię ludzie lubią. My zaś, o ironio, zatajamy pewne informacje o sobie w obawie, że zostaniemy odtrąceni. Tymczasem to ukrywanie się, a nie odsłanianie prowadzi do odrzucenia”. – z książki „Nawyk Osiągania”
  • „Akceptacja nieakceptowanego jest najwspanialszym źródłem łaski w tym świecie”. – Eckhart Tolle z książki „Mowa ciszy”.