życie w teraźniejszości dniem dzisiejszym

Życie w teraźniejszości – tu i teraz. Dzień i chwila obecna

tomekskorczewski.pl » Blog » Życie w teraźniejszości – tu i teraz. Dzień i chwila obecna


Doceniaj teraźniejszość. Żyj teraźniejszością, chwilą obecną, tu i teraz. Żyj dniem dzisiejszym, ponieważ już się nie powtórzy. Gdziekolwiek jesteś, bądź tam. Nie zawsze trzeba coś robić, czasami warto po prostu być. Nie stawiaj oporu, nie próbuj wszystkiego zrozumieć, bądź wierny teraźniejszości.

Bądź zadowolony z tego, co masz, chciej być „tutaj” (wówczas będziesz czuł spokój i wolność). Nie chciej być gdzie indziej, ponieważ zawsze będziesz czuć napięcie i cierpienie. Przebywanie w teraźniejszości daje energię.

Dzień

każdy dzień jako dar i bycie tu i teraz

Bądź podekscytowanym każdym dniem. Sprawiaj by każdy dzień był wartościowy. Żyj tak, jakby to był ostatni dzień twojego życia. Wczorajszy dzień tratuj tak, jakby był pogrzebany i o nim nie rozmyślaj. Zapomnij o dniu wczorajszym. Nie myśl o dniu jutrzejszym.

Świadomie przeżywaj dzień. Każdy dzień to dar. Chwytaj dzień. Korzystaj w pełni z każdego dnia. Każdy nowy dzień jest jak narodziny. Najgorsze, co dzisiaj może cię spotkać to wspaniały dzień. Co byś robił, gdyby dzień dzisiejszy, był ostatnim dniem twojego życia?

Chwila obecna

chwila obecna jest najważniejszym prezentem

Doświadczaj mistycznych chwil i akceptuj gorsze chwile. Żyj chwilą, ciesz się nią, dostrzegaj jej piękno i się nim rozkoszuj. Postrzegaj chwile jako cud. Ciesz się spontanicznymi chwilami codzienności. Nie bądź tylko ich uczestnikiem, bądź również ich obserwatorem.

Najważniejsza chwila jest właśnie teraz. Jedyna chwila jaka istnieje, to teraz. Życie toczy się w teraz. Każda chwila jest prezentem. Ciesz się darami chwili. Nie ma lepszej chwili, niż obecna. Pozwól chwili być taką, jaką jest.

Teraźniejszość, dzisiejszy dzień, chwile

teraźniejszość
  • „Zegar i kalendarz nie powinny przesłaniać faktu, iż każda chwila życia jest cudem i tajemnicą”. – Robin Sharma
  • „Zawsze cieszyła mnie nadzieja, jaką daje nowy dzień, możliwość podjęcia kolejnej próby, zaczęcia wszystkiego od nowa wraz z odrobiną magii kryjąca się w każdym mającym dopiero nadejść poranku”. – J.B. Priestley
  • „Życie w rzeczywistości składa się z serii pojedynczych dni. Cieszmy się dniem dzisiejszym”. – Jim Stovall
  • „Jeśli będziesz zdyscyplinowany oraz nadasz przyszłości prymat nad teraźniejszością, możesz zmienić strukturę rzeczywistości na swoją korzyść”. – Jordan B. Peterson
  • „… z pełnym zaangażowaniem uczestnicz w teraźniejszości, a jednocześnie stale pielęgnuj przyszłość”. – Jordan B. Peterson
  • „Prawdziwa uważność to umiejętność patrzenia i nieosądzania. To odpowiednik bycia i beznamiętnego obserwowania wydarzeń oraz własnych działań”. – z książki „Nawyk Osiągania”
  • „Dla oświeconego każdy świt jest początkiem nowego życia”. – Robin Sharma
  • „Dopiero kiedy ucichnie zgiełk świata zewnętrznego, można usłyszeć głębsze wibracje. Słuchaj uważnie”. – Sarah Ban Breathnach.