tworzenie i kreowanie siebie

Stwórz siebie. Bądź autorem swojego życia

tomekskorczewski.pl » Blog » Stwórz siebie. Bądź autorem swojego życia


Bądź autorem swojego życia, a nie jego obserwatorem. Bądź twórcą, a nie jedynie odbiorcą i konsumentem. Stwórz siebie. Kreuj swoje życie, a nie tylko reaguj na to, co się wydarza. Stwórz takie życie, jakie chciałbyś przeżyć. Myśl, mów, czuj się, zachowuj, jak osoba, którą chcesz się stać. Postrzegaj siebie, jakbyś już był w miejscu, w którym chcesz się znaleźć. Jako twórca życia napisz swój scenariusz.

bądź twórcą i autorem swojego życia

W każdej chwili jesteś projektantem swojego życia. Już teraz bądź, zachowuj się i miej wszystko czego pragniesz. Bądź dostarczycielem energii, a nie tylko jej biorcą. Nie czekaj w nieskończoność na okazje. Nie szukaj tylko stwórz to, co chcesz osiągnąć. Organizuj swoje życie. Nie zachowuj się bezczynnie. Twórz dziedzictwo, które przyczyni się do polepszenia życia innych. Cały czas twórz coś.

Odgrywaj swoją rolę

odgrywać główną rolę w swoim życiu

Zachowuj się, mów, jak osoba, którą chcesz się stać. Zachowuj się tak, jak już byś osiągnął swoje cele. Udawaj tak długo, aż udawanie stanie się rzeczywistością.

Los – twoje życie

bądź kowalem swojego losu

Nie skarż się na los, zaakceptuj to, co przynosi życie. Bądź kowalem swojego losu. Nie jesteś losem na loterii. Pamiętaj, że przeciwności losu są wyzwaniami.

  • „Słaby człowiek wierzy w los, w sprzyjające okoliczności… Silny człowiek wierzy w przyczynę i skutek”. – Ralph Waldo Emerson
  • „Każdy jest panem swojego losu i może go kształtować, tak jak rzeźbiarz materię przekształca w figurę… Umiejętność dopasowania materiału do tego, co chcemy z niego zrobić, trzeba się nauczyć i uważnie ją doskonalić”. – Johann von Wolfgang Goethe.

Być – mieć

co wybrać: być czy mieć
  • „Aby mieć więcej, musimy najpierw stać się kimś więcej”. – Jim Rohn
  • „Możesz mieć więcej niż masz, gdyż możesz stać się kimś więcej niż jesteś”. – Jim Rohn.

Kreuj swoje życie

jako projektant kreuj swoje życie
  • „By lecieć szybko jak myśl, by dotrzeć tam, gdzie tylko chcesz się znaleźć, trzeba najpierw przyjąć, że już tam dotarłeś”. – Richard Bach
  • „Matka powiedziała mi, że jeśli zostanę żołnierzem, to będę generałem. Jeśli zostanę mnichem, to będę papieżem. Zamiast tego zostałem malarzem. I stałem się Picassem”. – Pablo Picasso
  • „Nie jestem tym, co mi się przydarzyło… Jestem tym, kim wybrałem, aby się stać”. – Carl Gustav Jung
  • „Traktuj człowieka tak, jaki jest, a pozostanie taki. Traktuj człowieka tak, jaki być może, a będzie się stawał taki, jaki może i powinien być”. – Johann Wolfgang von Goethe
  • „Większość ludzi chcę być kimś – nikt nie chce jednak się kimś stać”. – Johann Wolfgang Goethe
  • „Metafora jest chyba najbardziej produktywną ze wszystkich umiejętności człowieka. Jej skuteczność graniczy z cudem. Wydaje się narzędziem tworzenia, które Bóg zostawił przez zapomnienie w umyśle jednego ze swych stworzeń, kiedy je czynił”. – Jose’ Ortega y Gasset.