jak racje wpływają na twoje relacje

Racje i relacje

tomekskorczewski.pl » Blog » Racje i relacje


Każdy ma rację, ponieważ patrzy ze swojego punktu widzenia. Bądź wolny od posiadania racji. Nie mniej potrzeby posiadania racji i udowadniania, że inni się mylą. W duszy wiedz swoje, ale zachowaj to dla siebie. Pamiętaj, każdy znajdzie potwierdzenie swojej teorii. Ludzie pragną być zrozumianymi oraz mieć racje.

ludzie pragną, aby racja była ich

Każdy ma swoje przekonania, poglądy, z którymi nie musimy się zgadzać. Jeżeli ktoś powie: jesteś głupi, to jest jego zdanie, które nie musi być zgodne z twoim. Ludzie mają różne punkty widzenia. Większość nie zawsze ma racje. Biorąc do siebie zdanie innych, chcesz walczyć o swoją rację, swoje prawdy. Będąc na to odpornym, nic nie może Cię zranić.

Jeżeli nie będziesz brał niczego do siebie, to spotka cię wiele korzyści:

  • zniknie smutek, gniew, zazdrość, zawiść
  • ludzie nie będą Cię ranić ani słowem, ani uczynkiem
  • odnajdziesz spokój wewnętrzny i szczęście.

Relacje, przyjaźń, przyjaciele

relacje i przyjaźń między ludźmi

Pielęgnuj relacje z ludźmi, buduj mosty z innymi, nawiązuj bezpośrednie relacje. Dbaj o to, żeby twoje relacje były pełne uśmiechu. Na pierwszym miejscu stawiaj ludzi. Wspieraj ich. Dbaj o nich. Skup się na najbliższych. Spotykaj się z przyjaciółmi.

Co to jest przyjaźń?
Przyjaźń jest wtedy, kiedy druga osoba akceptuje cię takim, jakim jesteś. Przyjaźń to zrozumienie. Przyjaźń jest formą wymiany. Gromadź przyjaciół, a nie tylko bogactwo. Bądź przyjacielski. Ceń swoich przyjaciół, stawiaj ich na pierwszym miejscu. Przyjaźni się z osobami, które chcą dla ciebie jak najlepiej.

Oprócz powiedzenia, że przyjaciół poznaje się w biedzie, istotne jest, aby te osoby potrafiły przyjąć twoje sukcesy. Łatwiej jest komuś współczuć, gdy ktoś jest w potrzebie, aniżeli cieszyć się, jeżeli przydarza się coś dobrego.

*Jeżeli chcesz zdobyć przyjaciół, to daj się prześcignąć. Mężczyźni w przyjaźni są nastawieni na działanie, kobiety z kolei na relacje, rozmowę. Nie przyjaźnij się z osobami, które odbierają ci energię.

Racja, relacja, przyjaźń – cytaty

cytaty o przyjaciołach, relacjach oraz prawdzie i słuszności
  • „Osobiste relacje to żyzna gleba, na której wzrasta wszelki postęp, wszelki sukces i wszelkie osiągnięcia”. – Ben Stein
  • „Jeśli chcesz sobie kogoś pozyskać, najpierw przekonaj go, że jesteś jego prawdziwym przyjacielem”. – Abraham Lincoln
  • „Przyjaźnij się z ludźmi, którzy życzą ci jak najlepiej”. – Jordan B. Peterson
  • „Ten, kto raz ci wyrządził przysługę, będzie bardziej skory oddać ci nową, niż ktoś, komuś ty usłużył”. – Benjamin Franklin
  • „Jeśli twierdzisz, że potrafisz, to masz rację. Jeśli twierdzisz, że nie potrafisz, też masz rację”. – Henry Ford
  • „Najtrudniej nauczyć się tego, że nawet głupcy czasami mają rację”. – Winston Churchill
  • „Nie może być przyjaźni bez zaufania, a zaufania bez spójności wewnętrznej”. – Samuel Johnson.