Co to jest prawda wyrażona w słowach i czynach?

Prawda w czynach i słowach – mów prawdę

tomekskorczewski.pl » Blog » Prawda w czynach i słowach – mów prawdę

Prawdą jest to, w co wierzysz, co wynika z twoich doświadczeń, co napędza cię do pozytywnego działania. Prawdą jest to, co działa. Każda prawda ma zawsze drugą stronę. Prawda uwalnia energię, którą przeznaczałeś na udawanie, trzymanie czegoś w sekrecie.

Mów prawdę (jak najszybciej, nie zwlekaj z jej mówieniem), dostrzegaj ją, bądź uczciwy, nie kłam. Mówienie prawdy wzmacnia charakter. Trzymaj się prawdy, nie okłamuj samego siebie. Bądź reprezentantem prawdy w czynach i słowach. Lepsze jest życie w prawdzie, niż w zakłamaniu. Kłamstwo ma toksyczny wpływ, wnosi do świata zepsucie.

kłamstwo ma toksyczny wpływ na życie

Poznanie prawdy jest okazją do zmiany. Potrafi wybudzić człowieka ze snu i rzeczywistości, która czasami jest inna niż ta, którą sobie wyobraża. Poznaj ją, wysłuchaj jej, zrozum i wyciągnij z niej odpowiednie wnioski. Lepiej poznać prawdę, niż pozostawać w błogiej nieświadomości. Znając prawdę nie tracisz kontaktu z rzeczywistością.

Ludzie nie lubią prawdy. Jak ktoś mówi im prosto w oczy, jak jest. Prawda może powodować ból, cierpienie. Zatajanie prawdy rani ciebie i osoby zainteresowane, może obrócić się przeciwko tobie. Ludzie nie znając prawdy wyobrażają sobie najgorsze scenariusze.

ludzie nie lubią jak mówi się prawdę prosto w oczy

Według Artura Schopenhauera każda prawda przechodzi 3 etapy: najpierw jest wyszydzana, następnie napotyka gwałtowny opór, by na koniec była uznana za oczywistą.

słuszność i racja jest lepsza od kłamania
  • „Mów prawdę – a przynajmniej nie kłam”. – Jordan B. Peterson
  • „Fakty nie przestają istnieć, gdy się je ignoruje”. – Aldous Huxley
  • „Oczywiste, że prawda jest prawdą. Nie tak oczywiste, że nic z tego nie wynika”. – Werner Erhard
  • „Gdy wątpisz, powiedz prawdę”. – Mark Twain
  • „Nie chcę wokół mnie żadnych potakiwaczy. Wszyscy mają mówić mi prawdę, choćby nawet miało to ich kosztować pracę”. – Samuel Goldwyn
  • „Być może istnieje jakiś substytut dla nagich faktów, lecz jeśli tak, to nie mam pojęcia, co by to mogło być”. – J. Paul Getty.