konkurowanie z inną osobą

Inne spojrzenie na konkurowanie

tomekskorczewski.pl » Blog » Inne spojrzenie na konkurowanie


Nie konkuruj (niech inni rywalizują z tobą), tylko twórz i dominuj. Nie patrz na konkurencje, rób swoje. Konkurowanie z innymi nie powinno być twoim celem. Nie trać czasu na konkurowanie. To ty jesteś swoją jedyną konkurencją.

nie rywalizuj tylko dominuj

Spraw, aby to inni chcieli cię kopiować, naśladować i z tobą konkurować. Niech inni wzorują się na tobie. Bądź tak dobry w tym co robisz, żeby to konkurencja cię obserwowała, analizowała twoje ruchy, a nie ty nią. Dominuj, nie rywalizuj (zmuszaj innych do rywalizacji z tobą). Dominuj mentalnie, a będziesz bezkonkurencyjny. Pamiętaj, że konkurowanie może przyczynić się do sukcesu lub porażki.

Wróg i konkurenci

twój wróg i konkurenci

Pojawienie się wrogów i konkurentów pokazuje, że jesteś na właściwej drodze. Mobilizuj się nimi. Niech czynią cię lepszym. Rozwijaj się reagując na konkurencje. Wykorzystaj ją, żeby się popisać.

konkurować i współzawodniczyć ze sobą
  • „Trudno jest być lepszym od konkurencji o 100 procent, ale można być lepszym o 1 procent na 100 sposobów”. – Rich Melman
  • „Nie staniesz się bezkonkurencyjny, jeśli radzisz sobie z presją tylko wtedy, gdy nie masz innego wyjścia”. – Tim Grover z książki „Nieustępliwy”.