dyscyplina i samokontrola daje wiele korzyści

Co daje dyscyplina i samokontrola?

tomekskorczewski.pl » Blog » Co daje dyscyplina i samokontrola?


Działaj nawet wtedy, kiedy ci się nie chcę. Dyscyplina oznacza wolność. Dyscyplina w jednej sferze życia, ma wpływ na dyscyplinę w innych. Buduj ją poprzez wystawianie się na próby, trudne warunki. Samemu narzucaj sobie dyscyplinę, lepsze to, niż przestrzeganie dyscypliny narzuconej z zewnątrz.

zdyscyplinowanie pomaga zachować równowagę wewnętrzną

Codzienna dyscyplina pomaga w zachowaniu wewnętrznej równowagi (najlepiej jak pochodzi z twojego wnętrza). Dyscyplina powiela samą siebie, potrzebujesz jej aby ruszyć z miejsca. Radość płynie ze zdyscyplinowanego wysiłku. Odpowiednie zdyscyplinowanie wymaga wysiłku.

Samodyscyplina i samokontrola

samodyscyplina w akcji to wytrwałość

Samokontrola jest wtedy, kiedy nie robisz rzeczy, na które masz ochotę. Tak jak pisałem powyżej, poprawa samokontroli w jednej dziedzinie życia, przełoży się na inne. Idealnym treningiem samokontroli jest pobudka o świcie.

pobudka o świcie jest idealnym treningiem samokontroli

Samodyscyplina w akcji, to wytrwałość. Pomaga wytrzymać, kiedy pojawiają się przeciwności losu. Niewielka samodyscyplina prowadzi do wielkich dokonań, sukcesu. Jest warunkiem koniecznym do osiągnięcia szczęścia. Naucz si robić rzeczy, na które niekoniecznie zawsze masz ochotę (np. regularny trening na siłowni).

autokontrola i trening na siłowni
  • „Zdyscyplinuj samego siebie, abyś robił to, co powinieneś robić wtedy, kiedy powinieneś, a nadejdzie taki dzień, gdy będziesz mógł robić to, na co masz ochotę i kiedy masz ochotę”! – Zig Ziglar.