skupienie, skoncentrowanie na priorytetach

Bądź skupiony – koncentracja, skupienie

tomekskorczewski.pl » Blog » Bądź skupiony – koncentracja, skupienie


Bądź skoncentrowany. Nie rozpraszaj się i nie pozwól, aby cię rozpraszano. Broń się przed rozpraszaniem uwagi. Uwolnij się od rozpraszania. Zarządzaj swoim skupieniem. Ignoruj szum. Bądź skupiony od samego rana. Koncentruj się na tym co pozytywne i na tym, co chcesz osiągnąć, na swoich priorytetach, korzyściach, pragnieniach, na tym na czym ci zależy, co jest dla ciebie ważne.

koncentracja na korzyściach i pragnieniach

To na czym się skupiasz rośnie, rozwija się (dostajesz to, na czym się koncentrujesz). Skupiaj się na swoich zwycięstwach (na zwyciężaniu). Koncentruj się na tym, na co masz wpływ oraz na celowym zachowaniu (intencja). Bądź nieustępliwy w tym, na czym się skupiasz. Bądź skupiony jak laser. Niech taki stan utrzymuje się w trakcie twojej pracy.

bądź skupiony jak laser

Nie bój się koncentrować na najważniejszej osobie na świecie, czyli samym sobie. Koncentruj się na swoich mocnych stronach, na umiejętnościach, na tym co ci wychodzi, w czym jesteś dobry, co potrafisz najlepiej. Na tym co cię wzmacnia, a nie na tym, co cię osłabia. Na tym czego chcesz, a nie na tym czego nie chcesz. Cały czas skupiaj umysł na kierunku, w którym dążysz.

skoncentrowany umysł na obranym kierunku

Nie rozpraszaj wszędzie swojej energii. W jednym momencie skupiaj się na jednej sprawie (rzeczy, wybranej dziedzinie życia), na jednym głównym projekcie, na jednej czynności i wykonuj ją „w ciszy”. Mniej znaczy więcej, w małości siła. Koncentruj się na mniej, a nie na więcej. Po osiągnięciu jednego celu, zapomnij o nim i zacznij robić coś innego. Skupiając się na jednej rzeczy nie jesteś obciążony nadmiarem obowiązków.

  • „Koncentruj się na swoich ograniczeniach, a z pewnością będą cię ograniczać”. – Richard Bach.