Afirmacje polegają na programowanie umysłu. To stwierdzenia, które należy sobie odpowiednio często powtarzać. Mogą one dotyczyć twoich celów, marzeń, pragnień. Afirmacje w postaci stwierdzeń, to cele w swojej ostatecznej, zrealizowanej postaci.
Afirmacje są znakomitym lekarstwem na troski. Posługuj się nimi, by zmieniać swoje myśli. Możesz powtarzać je w myślach lub na głos. Mówi się, ze najwyższą formą afirmacji jest modlitwa. Otaczaj się swoimi afirmacjami, wykonuj je systematycznie.
Pozytywne stwierdzenia
Wypowiadaj pozytywne (na swój temat) deklaracje: lubię siebie, jestem najlepszy, mam wspaniałe życie i zdrowie. Po przebudzeniu dziękuj za dzień, który będzie. Przed zaśnięciem możesz powtarzać, że życie jest piękne. Stwórz zestaw swoich afirmacji i powtarzaj je w chwilach, kiedy coś idzie nie po twojej myśli.
Afirmacje mają ci przypominać, co jest dla ciebie najważniejsze. Zapisuj afirmacje dla różnych sfer życia. Najlepiej wypowiadaj je na głos z przekonaniem i entuzjazmem. Aktualizuj swoje afirmacje, aby były dostosowane do aktualnego twojego rozwoju oraz zmieniających się celów. Przykładaj się należycie w czasie wykonywania afirmacji.
Jak tworzyć afirmacje? Jakie powinny być?
- w pierwszej osobie liczy pojedynczej
- w czasie teraźniejszym
- pozytywne
- zwięzłe
- łatwo zapadające w pamięć
- konkretne
- pobudzające twoje emocje
- silnie zabarwione emocjonalnie
- dotyczące ciebie, osobiste
- prawdziwe (nie kłam w afirmacjach, ponieważ będziesz czuł się jeszcze gorzej)
- powinny wzmacniać oczekiwane cechy
- wyobrażające twoje zachowania
- powinny przychodzić bez wysiłku
- komfortowe
- nastawione na działanie.
Korzyści stosowania afirmacji
- wzmacniają wiarę
- zapadają głęboko w podświadomość
- tworzą twoją przyszłość
- rozwiązują wewnętrzne konflikty
- nakierowują twoją świadomość na działanie.
Cytaty:
- „Nigdy nie dopuść do tego, aby afirmacja zastąpiła działanie. Lepsze samopoczucie nie zastąpi lepszych wyników”. – Jim Rohn.