praktykowana wytrwałość jest drogą do sukcesu

Praktykuj wytrwałość. Konsekwencja i determinacja

tomekskorczewski.pl » Blog » Praktykuj wytrwałość. Konsekwencja i determinacja


Wytrwałość to pierwszy krok do mistrzostwa. To samodyscyplina w akcji przez długi czas. Zwycięstwo uwielbia niezłomnych. Podstawą wytrwałości jest siła woli. Jeżeli wiesz dokąd zmierzasz, masz cel, plan, to łatwiej jest o wytrwałość.

konsekwentnie i wytrwale stawiane kroki

Pracuj wytrwale, codziennie konsekwentnie wykonuj swoje działania. Bądź zaangażowany, zdyscyplinowany, odporny oraz wytrwały. Wytrwaj, aż osiągniesz sukces. Dzięki wytrwałości pokonujesz przejściowe niepowodzenia.

Konsekwencja

konsekwencja w działaniu tworzy nawyki

Na konsekwencje można spojrzeć na dwa sposoby:
Pierwszy:
Unikaj bezmyślnego i mechanicznego bycia konsekwentnym, żeby nie paść ofiarą manipulatorów. Głupia konsekwencja nie stanowi żadnej wartości. Życie konsekwentne staję się nudne.
Drugi:
Konsekwencja tworzy nawyki. Bądź konsekwentny w działaniu. Niech twoje działania będą konsekwentne, bez względu na okoliczności.

Nieustępliwość i determinacja

nieustępliwość i determinacja w drodze do celu

Bądź nieustępliwy i wymagaj od siebie więcej (niż inni od ciebie wymagają). Osiągaj to, co innym wydaje się niemożliwe. Codziennie wykonuj podstawowe ruchy zbliżające cię do celu. Miej na uwadze, że wspaniałe wyniki nie przychodzą natychmiast.

Działaj z determinacją. Przenoś ją z jednego obszaru życia na inny, z tego w którym jesteś zdeterminowany i osiągasz wyniki, na ten, w którym tej determinacji nie ma, ale chciałbyś go polepszyć. Brak determinacji może przyczynić się do powstania frustracji i bezradności.

Więcej o wytrwałości

upór i wytrwałość jako wskaźnik działania
 • „Wytrwałość jest często najlepszym wskaźnikiem skuteczności działania”. – Jim Rohn
 • „Zawsze jest za wcześnie, by zrezygnować!”. – Norman Vincent Peale
 • „Nigdy nie rezygnuj ze swoich marzeń… Najważniejsza jest wytrwałość. Jeśli nie masz pragnienia i wiary w siebie, by nie ustawać, gdy inni mówią ci, byś zrezygnował, to nigdy ci się nie uda”. – Tawni O’Dell
 • „Historia pokazała, że najwybitniejsi zwycięzcy z reguły napotykali rozdzierające serce przeszkody, zanim zatriumfowali. Zwyciężyli, gdyż nie ulegli zniechęceniu z powodu swoich porażek”. – B. C. Forbes
 • „”Nie” to twoje słowo na ścieżce do „tak”. Nie poddawaj się zbyt wcześnie. Nawet jeśli dobrze ci życzący rodzice, krewni, przyjaciele i koledzy mówią ci, byś znalazł sobie „prawdziwą pracę”. Twoje marzenia są twoją prawdziwą pracą”. – Joyce Spizer
 • „Chwila, w której postanowisz się poddać, to moment, w którym powinieneś iść naprzód”. – Robin Sharma
 • „Upór i determinacja są wszechpotężne. Powiedzenie „trwaj na stanowisku” było i zawsze będzie odpowiedzią na problemy rasy ludzkiej”. – Calvin Coolidge
 • „Nigdy, nigdy, nigdy, przenigdy się nie poddawajcie”. – Winston Churchill
 • „Zachowawczość oznacza ograniczenia, a jeśli chcesz być nieustępliwy, to nie możesz mieć ograniczeń” – Tim Grover z książki „Nieustępliwy”
 • „Charakter to zdolność wytrwania w postanowieniu na długo po tym, gdy moment chwili przeminął”. – Cavett Robert
 • „Nieustępliwość oznacza odwagę, by powiedzieć: Osiągnę to, a jeśli się pomylę, dokonam zmian i wszystko będzie w porządku”. – Tim Grover z książki „Nieustępliwy”
 • „Człowiek konsekwentny wierzy w przeznaczenie, człowiek kapryśny w przypadek”. – Benjamin Disraeli
 • „Głupia konsekwencja jest chochlikiem małych umysłów”. – Ralph Waldo Emerson.