dziel się z innymi i dawaj bezinteresownie nie oczekując niczego

Dziel się i dawaj bezinteresownie

tomekskorczewski.pl » Blog » Dziel się i dawaj bezinteresownie


Dziel się z innymi. Dawaj, zanim zaczniesz brać. Skoncentruj się na dawaniu, a nie na braniu. Dawaj bezinteresownie, nie oczekuj niczego w zamian. Obdarowuj ludzi nie z obowiązku, tylko z szczerego serca. Wręczaj dary, które pochodzą od ciebie. Dawaj innym to, czego potrzebują. Kultywuj codziennie poczucie dzielenia się z innymi. Uszczęśliwiając innych ludzi, uszczęśliwiasz siebie.

Żyj po to, by dawać. Dawanie daje więcej radości, niż branie. Dziel się tym, co nosisz w sercu. Dawaj siebie innym. Dając innym, dajesz sobie. Dawaj coś każdemu, z kim nawiążesz kontakt. Dając poczujesz, że masz wkład w życie innych ludzi. Rozdawaj więcej, niż dostajesz.

Dawaj światu i sobie

dawaj coś od siebie światu i samemu sobie

Wręczaj coś od siebie światu. Dawaj z siebie 110%, więcej niż ktokolwiek mógłby oczekiwać. Jesteś częścią całości, dawaj w ramach podziękowania, za to, co dostałeś od innych ludzi. *Rodzicielstwo w dużej mierze polega na dawaniu.

Dawaj w pierwszej kolejności sobie. Nie można dać czegoś innym, jeżeli samemu się tego nie ma. Żeby dawać innym coś, samemu trzeba to mieć, np. nie można kochać innych, jeżeli samemu nie kochasz siebie Nie ofiarowuj ludziom czegoś własnym kosztem, nie bądź męczennikiem.

Co zrobić z niechcianym prezentem?

ktoś daje niechciany prezent, co z nim zrobić

Jeżeli ktoś daje ci prezent, w który zapakowany jest gniew, złość, obelgi i inne negatywne sprawy, możesz go nie przyjąć i wówczas negatywne okoliczności na ciebie nie przejdą. Prezent, który nie przyjmiesz nadal należy do tego, kto ten prezent ofiarowuje.

Dawanie a otrzymywanie

im więcej dawania tym więcej otrzymasz

Im więcej dajesz, tym więcej otrzymujesz. Tyle ile dasz, tyle od życia dostaniesz. Od ludzi dostajesz to, co samemu im dajesz. Co zasiewasz, to zbierasz. Dopóki dajesz, będziesz otrzymywał. Dobro, które dajesz innym, wraca do ciebie w formie zwielokrotnionej. Dając to czego samemu pragniesz powodujesz, że „wszechświat” zacznie ci to ofiarowywać.

  • „Jeśli ktoś z jakiegoś powodu ma możliwość prowadzenia niezwykłego życia, nie ma prawa zatrzymać jego owoców dla siebie”. – Jacques-Yves Cousteau
  • „Odrobina aromatu zawsze pozostaje na ręce, która podaje ci róże”. – chińskie porzekadło
  • „Woń róży pozostaje na dłoni, która ją rzuciła”. – Szekspir
  • „Od tych, którzy wiele dostają, wiele się wymaga”. – John F. Kennedy
  • „Nie można dobrze przeżyć dnia, nie robiąc czegoś dla osoby, która nigdy nie będzie w stanie się odpłacić”. – John Wooden
  • Dzielenie się – każdy ma coś, czym może się podzielić z innymi.