wymówki to kłamstwa

Wymówki to kłamstwa. Jak z nimi postępować?

tomekskorczewski.pl » Blog » Wymówki to kłamstwa. Jak z nimi postępować?


Wszelkie wymówki to kłamstwa. To oddawanie władzy okolicznościom i innym ludziom. Nie miej (unikaj ich) oraz nie toleruj wymówek. Bądź na nie przygotowany. Gdy się pojawią, po prostu zacznij działać, rób swoje.

nie stosuj w życiu nigdy więcej wymówek

Wymówki pozwalają ci usprawiedliwiać twoje dysfunkcyjne zachowania. Wymówki nie zmienią twojej sytuacji. Nie rozczulaj się nad sobą. Nie racjonalizuj swojego zachowania. Nie tłumacz się (zamiast tego ufaj sobie i działaj), nie usprawiedliwiaj się, nie wyjaśniaj – nawet przed samym sobą.

Nie sabotuj sam siebie, nie rzucaj sobie kłód pod nogi. Jeżeli chcesz coś zrobić, osiągnąć wartościowe rezultaty, to odrzuć wszystkie wymówki (nawet te uzasadnione, ponieważ są one bezcelowe). One nie tworzą geniuszy.

nie marnuj czasu na wykręty
  • „Zawsze było dla mnie zagadką, dlaczego ludzie zużywają tak wiele czasu na ogłupianie samych siebie przez wymyślanie wykrętów mających osłonić ich słabość. Gdyby wykorzystali ten czas inaczej, starczyłoby go na wyleczenie się z tej słabości, a wtedy żadne wykręty nie byłyby im już potrzebne”. – Elbert Hubbard
  • „Dziewięćdziesiąt dziewięć procent wszystkich porażek to porażki tych, którzy mają nawyk szukania wymówek”. – George Washington Carver.