obiektywny świat i rzeczywistość nie istnieje

Obiektywny świat (rzeczywistość) nie istnieje? Wszystko zależy od interpretacji

tomekskorczewski.pl » Blog » Obiektywny świat (rzeczywistość) nie istnieje? Wszystko zależy od interpretacji


Świat widzisz takim, jakim ty jesteś, nie takim jakim jest. Świat to lustro, w którym się przeglądamy. Dostajemy to, co jest odzwierciedleniem jacy jesteśmy. Wszechświat daję ci to, na czym skupiasz swój czas, czego pragniesz, o czym myślisz, jak się zachowujesz, jaką masz postawę. Świat jest taki jaki jest, nie jest dobry, ani zły, jest neutralny. To ty nadajesz wszystkiemu znaczenie. Wszystko zależy od interpretacji.

Świat jaki widzisz, jak go postrzegasz to iluzja. Widzisz go przez swój pryzmat, przez swoje pragnienia. Kieruje nami nie rzeczywistość, tylko nasze postrzeganie rzeczywistości. Widzimy to, w co celujemy wzrokiem. Świat jest odbiciem naszych wartości, widzimy go takim, jakimi jesteśmy. Rzeczywistość jest odbiciem twojego wnętrza.

Wszechświat rządzi się swoimi prawami i zasadami. Wyboru w jakim świecie żyjesz dokonujesz przez swoje myśli. Może warto zostać odwróconym paranoikiem i uważać, że cały świat spiskuje na twoją korzyść, chcę dla ciebie jak najlepiej. Daj znać o sobie światu. Pokaż się światu. Nie zakładaj, że świat jest ci coś winien.

Kreuj swoją rzeczywistość

bycie twórcą i kreatorem swojej rzeczywistości

Nie musisz się godzić na zastaną rzeczywistość. Bądź kreatorem swojej rzeczywistości (która wcześniej nie istniała). Kreuj to, na co masz ochotę. Miej obsesje tworzenia własnej rzeczywistości. Dostosowuj rzeczywistość do swoich marzeń. Nie zajmuj się cudzą rzeczywistością. Działaj według własnych przekonań i wytycznych. Rzeczywistość jest plastyczna, jest taka jaka powinna być. Uaktualniaj ją i twórz bez negatywności.

Miej znaczący wkład w kształtowanie rzeczywistości. Nie czekaj na lepsze okoliczności. Chcąc zmienić rzeczywistość, musisz zmienić się najpierw wewnątrz. Pomagaj innym kreować ich sferę życia.

Zmiana świata, rzeczywistości

zmiana świata i rzeczywistości poprzez inne nastawienie

Nie występuj przeciw rzeczywistości, nie walcz z nią. Zmień nastawienie na mniej destrukcyjne do rzeczywistości, której zmienić nie możesz. Rzeczywistości nie zawsze można zmienić, natomiast zawsze można zmienić nastawienie do niej.

Bądź przyjaźnie usposobiony do świata, łagodź cierpienia i przyczyniaj się do szczęścia innych. Sprawiaj, aby otoczenie innych ludzi stawało się lepsze. Staraj się naprawiać wszechświat. Czyń go lepszym, niż jest. Chcąc naprawić otoczenie, najpierw napraw samego siebie. Dziedzictwo – zostaw globalną wioskę lepszym miejscem, niż ją zastałeś. Stwórz najpierw magię w sobie, aby móc stworzyć magię na świecie.

Wszystko zależy od interpretacji

interpretacja i postrzeganie otaczającego wszechświata i okoliczności

Obiektywna rzeczywistość nie istnieje. Tragedia dla jednej osoby może być czymś przytłaczającym, a dla innej czymś dobrym. Wszystko zależy od naszej interpretacji okoliczności. Okoliczności są bez znaczenia. Ważne jest, co z nimi zrobisz. Nasze odczucia zależą od sposobu, w jaki postrzegamy określone okoliczności. Wszystko jest umowne. Różne osoby, różnie interpretują rzeczywistość. Od ciebie zależy jak reagujesz na to, co się dzieje.

Każdy widzi rzeczywistość inaczej, ze swojego punktu widzenia, przez pryzmat swoich doświadczeń i przekonań. Każdy widzi życie swoimi własnymi oczami. Żyjemy w świecie subiektywnym, a nie obiektywnym (samemu nadajesz znaczenie). Widzisz wszechświat nie takim jaki jest, tylko takim jakim ty jesteś. Nic nie jest tym, czym się wydaje.

Tylko od ciebie zależy jak zareagujesz na daną sytuacje. To ty nadajesz znaczenie różnym doświadczeniom w swoim życiu. Patrzysz na świat poprzez pryzmat własnych potrzeb i realizacji swoich planów. Najważniejsze jest to, jak reagujesz na to, co przynosi ci życie. Interpretuj swoją rzeczywistość w pozytywnym świetle, odnajduj dobre strony w każdych okolicznościach.

Interpretacja świata

interpretacja otaczającego świata
  • „Staraj się zmieniać świat na lepsze”.
  • „Świat jest odbiciem nas samych. Kiedy nienawidzimy siebie, nienawidzimy każdego. Kiedy kochamy samych siebie, cały świat staje się cudowny”. – Andrew Matthews
  • „Świat jest prosty tylko, gdy zachowuje się jak trzeba”. – Jordan B. Peterson
  • „Nie mów, że coś ci się od świata należy. Świat nie jest ci nic winien. Był tu przed tobą”. – Robert Jones Burdette
  • „Człowiek rozsądny przystosowuje się do świata; nierozsądny nie ustaje w próbach przystosowania świata do siebie. Zatem cały postęp zależy od ludzi nierozsądnych”. – Robin Sharma
  • „Świat jest wielkim lustrem. Odbija do Ciebie to, kim jesteś. Jeśli jesteś kochający, przyjacielski, pomocny – świat okaże się kochający i przyjacielski, i pomocny dla Ciebie. Świat jest tym, kim Ty jesteś”. – Thomas Dreier
  • „Świat, w jakim żyjemy, czyli to, jak postrzegamy życie, jest lustrzanym odbiciem naszego wnętrza”. – Patrick Connor
  • „Aby zmienić świat, musisz najpierw się pozbierać”. – Jimi Hendrix
  • „Okoliczności nie stwarzają człowieka, one tylko pozwalają mu poznać samego siebie”. – Epiktetus
  • „Ty i ja jesteśmy prości tylko, gdy świat zachowuje się jak trzeba”. – Jordan B. Peterson.