Dietetyk różnych specjalizacji (keto, PCOS, dla par oraz …) – odchudzanie, dieta …

tablica z napisem: dietetyk różnych specjalizacji
tomekskorczewski.pl » Dietetyk różnych specjalizacji (keto, PCOS, dla par oraz …) – odchudzanie, dieta …


Na samym wstępie zapraszam do zapoznania się z moją ofertą > dietetyk <.

Dietetyk bariatryczny Bydgoszcz

dietetyk bariatryczny z miasta Bydgoszcz

Dietetyk bariatryczny w Bydgoszczy pomaga pacjentom przed i po operacji bariatrycznej. Oferuje wsparcie ze strony żywieniowej, psychodietetycznej. Modyfikuje niekorzystne nawyki żywieniowe. Dostosowuje aktywność fizyczną do aktualnych możliwości podopiecznych. Dzięki współpracy z dietetykiem bariatrycznym zwiększasz bezpieczeństwo i efektywność zabiegu. Swoje usługi świadczy stacjonarnie lub online.

Dietetyka bariatryczna ma na celu osiągnięcie najlepszych rezultatów w redukcji masy ciała. Jest to możliwe dzięki wprowadzeniu zmian żywieniowych przed i po zabiegu. Ponadto ważny jest stały kontakt z pacjentem oraz monitorowanie postępów odchudzania. W dietetyce bariatrycznej istotne znaczenie przypisywane jest aspektom psychologicznym, dlatego specjalista w codziennej pracy łączy wiedzę z dietetyki oraz psychologii.

Dla firm

ludzie pracujący dla różnych firm

W skład oferty dla firm wchodzą: warsztaty dietetyczne, szkolenia, zajęcia kulinarne, indywidualne konsultacje, spotkania edukacyjne, opiniowanie produktów (oferta dla firm z branży żywieniowej), wykłady, inne formy współpracy ustalane osobiście. Oferta skierowana dla pracowników różnych zawodów (umysłowych i fizycznych). Usługa wykonywana jest we wskazanym miejscu: może to być np. siedziba firmy – pomieszczenia, sale szkoleniowe poza przedsiębiorstwem.

Zadbaj o swoich pracowników odpowiednim żywieniem. Ogranicz absencje spowodowane niewłaściwą dietą (chorobami). Zwiększ poziom energii ludzi oraz efektywność wykonywanej pracy. Popraw samopoczucie współpracowników. Wzmocnij więzi w firmie ustalając wspólny cel, jakim jest zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia.

Dla nastolatków

para nastolatków

Dietetyk dla nastolatków doskonale rozumie jakie zmiany zachodzą w okresie dorastania, dojrzewania. Każdy nastolatek przechodzi je na swój sposób, dlatego pomoc dietetyka jest indywidualnie dopasowana. Jedna osoba chce schudnąć, z kolei druga chce przytyć. Dla innego nastolatka priorytetem jest zdrowy styl życia, dieta zapewniająca podaż wszystkich niezbędnych składników odżywczych. W wieku kilkunastu lat dla młodej osoby bardzo ważny staje się wygląd. Zaczyna eksperymentować z dietą, często stosując radykalne rozwiązania.

W tym miejscu warto się zatrzymać i zasięgnąć rady u dietetyka dla nastolatków. Pod jego okiem szybciej zrealizujesz swoje zamierzenia. Co ważne, nie będą one osiągnięte kosztem zdrowia. Właściwy sposób żywienia pozytywnie wpłynie na wygląd fizyczny oraz na kondycje psychiczną. Zapewni odpowiedni poziom energii do nauki i aktywności fizycznej. Ponadto przyczyni się do poprawy wyników sportowych (w przypadku nastolatków trenujących różne dyscypliny sportowe). Nie ryzykuj, zaufaj specjaliście i ciesz się, w tych wyjątkowych chwilach życia.

Dietetyk dla par

dietetyk dla bydgoskich par

Dietetyk dla par układa dietę składającą się z tych samych produktów, posiłków, lecz o odmiennych proporcjach, kaloryczności. Dieta dla par ma na celu ułatwienie realizacji planu żywieniowego. Dzięki temu, że posiłki są takie same lub bardzo zbliżone, czas spędzony w kuchni i na zakupach jest zdecydowanie krótszy. Kolejną korzyścią jest niższa cena. Zazwyczaj drugi jadłospis kosztuje o połowę mniej. Zaletą wspólnego planu żywieniowego jest możliwość wzajemnej motywacji, wsparcia. Kiedy jedna osoba czuje się zrezygnowana, wówczas ta druga podnosi ją na duchu i podróż trwa dalej.

Używając słowa para mam na myśli po prostu 2 osoby np. partnerzy, małżeństwa, członkowie rodziny (mama, tata, brat, siostra), współlokatorzy, koledzy, koleżanki. Podsumowując, dieta dla par to wygoda i duża oszczędność czasu. To doskonałe rozwiązanie dla osób zapracowanych. To możliwość wzmocnienia relacji między dwoma osobami. Nie ma rzeczy niemożliwych dla ludzi, których łączy wspólny cel.

Do / w cateringu

dieta pudełkowa w cateringu

Dietetyk do cateringu – to oferta dla osób zaczynających przygodę z cateringiem dietetycznym lub firm działających już na rynku, które chcą wprowadzić zmiany. Odświeżyć swoje menu, zrobić coś nowego. Dietetyk zadba o urozmaicone diety, w ustalonych granicach cenowych. Ułoży nowe plany dietetyczne w różnych przedziałach kaloryczności. Dzięki swojemu doświadczeniu nie będzie ubytków produkcyjnych, co obniży koszty prowadzenia cateringu. Food cost nie przekroczy zakładanego poziomu.

Dietetyk w cateringu układa diety, które są zgodne z najnowszymi normami żywienia. Bazują na artykułach spożywczych łatwo dostępnych oraz sezonowych. Zawierają urozmaicone produkty, które pokrywają zapotrzebowanie na składniki odżywcze oraz cieszą oko klienta. Nie stwarzają problemów dla kucharzy, w czasie ich przyrządzania oraz pakowania do pudełek, pojemników. Menu ma wyliczoną zawartość białka, tłuszczu, węglowodanów, makro i mikroelementów oraz kaloryczność.

Dyplomowany

dyplomowany dietetyk unoszący do góry ramiona

Dyplomowany specjalista dietetyk, to osoba mająca potwierdzone kwalifikacje świadectwem ukończenia kierunkowego kształcenia. Po zakończeniu nauki absolwent otrzymuje dyplom. Cykl nauczania trwa różną ilość semestrów i godzin, w zależności od placówki realizującej kształcenie specjalistyczne. Zajęcia mogą odbywać się stacjonarnie lub przez internet (online). Dyplomowanym dietetykiem nazywamy również osoby, które skończyły studia wyższe (licencjackie, magisterskie).

Holistyczny

dietetyka holistyczna przedstawiona za pomocą ciała człowieka i jego organów, narządów

Dietetyk holistyczny patrzy na człowieka całościowo. Nie tylko przez pryzmat diety, ale również ciała, umysłu czy duchowości. To jak się czujesz i wyglądasz, zależy od wielu czynników, a sposób odżywiania jest jednym z nich. Warto zwrócić uwagę na aspekty pozażywieniowe: sen, stres, praca, aktywność fizyczna, sposób postrzegania świata, nawyki, środowisko w jakim żyjemy itp. Co z tego, że masz najlepszą dietę na świecie, skoro spisz 4 – 5 godzin na dobę i organizm jest cały rozregulowany. Jakie korzyści przyniesie dieta, jeśli całodzienny stres w pracy czy w domu zaburzył działanie układu hormonalnego?

Dietetyka holistyczna znajduje odpowiedzi na mnóstwo pytań. Ludzki organizm traktuje jak system naczyń połączonych, gdzie jeden element układanki ma wpływ na pozostałe. Warto spojrzeć na siebie w sposób holistyczny. W ten sposób możecie znaleźć rozwiązanie licznych problemów zdrowotnych oraz zapobiegać wielu dolegliwościom.

Hormonalny

układ hormonalny kobiety i mężczyzny

Dietetyk hormonalny zajmuje się żywieniem w zaburzeniach hormonalnych. Warto skorzystać z jego pomocy w przypadku: insulinooporności, chorób tarczycy, PCOS, nieregularnego cyklu miesiączkowania, braku miesiączki, endometriozy, hiperandrogenizmu, niepłodności, wypadania włosów, trądziku, nadwagi i otyłości. Specjalista od hormonów przygotowuje kobiety do ciąży – układa optymalną dietę oraz w razie konieczności wdraża suplementację.

Z usług dietetyka hormonalnego mogą skorzystać również: osoby w formie, pragnące zadbać o swoje zdrowie, nabrać masy mięśniowej czy zredukować nadmiar tkanki tłuszczowej, a także mężczyźni. Być może cierpicie na chroniczne zmęczenie oraz brak energii. Stwierdzono u was zaburzenia gospodarki glukozowo – insulinowej. Włosów na głowie macie coraz mniej. Wasza sylwetka nie przypomina umięśnionych bohaterów z kreskówek. Czas to zmienić! Zadbajcie o swoje hormony pod okiem doświadczonego specjalisty.

Dietetyk keto

kobieta dietetyk keto pokazuje produkty w diecie ketogenicznej

Dietetyk keto zajmuje się układaniem planów dietetycznych o dużej zawartości tłuszczu i ograniczonej ilości węglowodanów (cukrów). Dba o pokrycie zapotrzebowania na wszystkie składniki odżywcze, makro i mikroelementy. Posiada dużą wiedzę dotyczącą suplementacji. W jadłospisach nie zapomina o odpowiedniej ilości płynów. Dieta ketogeniczna ma swoje wady i zalety. Nie jest wskazana dla wszystkich osób. W tym miejscu, na ten temat tylko tyle. Napiszę osobny artykuł uwzględniający następujące słowa kluczowe: dietetyk ketogeniczny online, keto, dieta keto, ketogeniczna online.

Na przytycie / na masę

mężczyzna wykonujący ćwiczenie na masę mięśniową ramion i na przytycie

Dietetyk pomoże nie tylko osobom z nadmierną masą ciała, ale również tym szczuplejszym, dla których przytycie graniczy niemalże z cudem. Dla większości ludzi celem jest odchudzanie. Tymczasem niektórzy borykają się z niedowagą. Robią wszystko, co w ich mocy, a i tak nie mogą przytyć. Nie jedna młoda dziewczyna chciałaby szybko nabrać „kobiecych kształtów”, zaokrąglić się w niektórych miejscach. Z kolei młodzi mężczyźni marzą o umięśnionej sylwetce. Chcąc zrealizować ten cel chodzą na siłownie i ćwiczą „na masę”.

Warto udać się do dietetyka, który oferuje swoją pomoc kobietom i mężczyznom. Ułoży on indywidualnie dopasowaną „dietę na przytycie”. Będzie ona smaczna oraz prosta w przygotowaniu. Jako dyplomowany specjalista doskonale wie, co zrobić, abyście zdrowo przytyli. Nabrali głównie masy mięśniowej odpowiedzialnej za witalność i pożądany kształt sylwetki, a w mniejszym stopniu tkanki tłuszczowej. Tak się stanie, jeżeli wdrożycie zalecany przez dietetyka zestaw ćwiczeń tzw. ćwiczeń na masę. Zbilansowana dieta z nadwyżką kaloryczną + plan treningowy = dodatkowe kilogramy na wadzę.

Najlepszy (w Bydgoszczy, województwie kujawsko-pomorskim, Polsce)

najlepszy specjalista od spraw żywienia człowieka

Poniższe rankingi stworzyłem na podstawie strony Znany Lekarz. O kolejności w rankingu decydowała ilość opinii. Specjaliści pracują stacjonarnie lub jako dietetycy online. Niektórzy fachowcy świadczą swoje usługi w kilku miastach oraz pracują w innych specjalizacjach np. jako internista, endokrynolog, diabetolog, ginekolog, kardiolog, lekarz wykonujący zabiegi medycyny estetycznej, fizjoterapeuta, psycholog.

Najlepszy dietetyk w Bydgoszczy.

 1. Marcin Gierach: 610
 2. Judyta Malagowska: 301
 3. Olimpia Pokorska (Przyjemska): 253
 4. *Tomasz Skorczewski – też mam profil na Znanym Lekarzu (sprawdź ile mam opinii).

Najlepsi dietetycy w województwie kujawsko-pomorskim.
*Brałem pod uwagę 5 największych miast województwa kujawsko-pomorskiego pod względem liczby ludności (Bydgoszcz, Toruń, Włocławek, Grudziądz, Inowrocław). Na podium znaleźli się ci sami dietetycy, co w Bydgoszczy.

 1. Marcin Gierach: 610
 2. Judyta Malagowska: 301
 3. Olimpia Pokorska (Przyjemska): 253.

Najlepszy dietetyk online i stacjonarnie w Polsce.
*W 10 największych miastach Polski według liczby mieszkańców (Warszawa, Kraków, Wrocław, Łódź, Poznań, Gdańsk, Szczecin, Lublin, Bydgoszcz, Białystok). W rankingu umieściłem dietetyków mających minimum 200 opinii.

 1. Anita Tarnowska: 1519
 2. Estera Kłosowicz: 668
 3. Marcin Gierach: 610
 4. Lucyna Woźnicka-Leśkiewicz: 519
 5. Paulina Szczechowicz: 358
 6. Piotr Lewandowski: 345
 7. Judyta Malagowska: 301
 8. Edyta Sekuła: 294
 9. Anna Kalarus: 280
 10. Natalia Pokorna-Nowacka: 277
 11. Magdalena Oleś: 273
 12. Małgorzata Gajewczyk: 255
 13. Olimpia Pokorska (Przyjemska): 253
 14. Sławomir Kula: 252
 15. Karol Augustowski: 248
 16. Monika Nosowicz: 243
 17. Monika Bigoś: 234
 18. Marta Krasoń-Wejman: 231
 19. Natalia Bator: 227
 20. Agnieszka Augustowska (Bara): 225
 21. Radosław Bernat, Zuzanna Cybulska (Mroczkowska): 215
 22. Karolina Kozela-Paszek: 204.

Dietetyk PCOS

PCOS zespół policystycznych jajników

Dietetyk PCOS (zespół policystycznych jajników) oraz jak wygląda dieta PCOS – na ten temat napiszę osobny artykuł.

Polecany

polecany, wskazywany za pomocą rąk i palców

Więcej na stronie > polecani dietetycy w Bydgoszczy.

Polski

ręka (uniesiony kciuk) w kolorach polski: biało czerwony

Polski dietetyk pracuje na całym świecie. Więcej dietetyków znajdziecie w miejscach, gdzie mieszka dużo naszych rodaków np. w Anglii, Niemczech, Francji, Holandii, Stanach Zjednoczonych (Chicago), Kanadzie. Być może kiedyś bardziej rozwinę ten wątek.

Profesjonalny

profesjonalny konsultant do spraw dietetyki

Profesjonalny – czyli będący specjalistą w dietetyce. Pracujący zgodnie z najwyższymi standardami. Wykonujący swoją pracę doskonale. Posiadający duże umiejętności w tym, czym się zajmuje.

Prywatny

kłódka otwarta i zamknięta

Prywatny specjalista do spraw żywienia człowieka jest do twojej dyspozycji 7 dni w tygodniu. Możesz do niego zadzwonić o każdej porze dnia. Wizyta u dietetyka możliwa jest z dnia na dzień. Wynajmujesz jego usługi na własność do zrealizowania osobistych celów. Jest dla wszystkich, jednakże nie jest dostępny dla każdego.

Specjalista

specjaliści dietetycy do spraw żywienia

Dietetyk to specjalista ds. żywienia, ochrony zdrowia. Układa indywidualnie dopasowane diety. Posiada szeroką wiedzę z różnych dziedzin nauki. Specjalista do spraw dietetyki (konsultant) pomaga dzieciom i dorosłym, ludziom zdrowym i chorym.

W szkole

klasa szkolna, tablica i ławki

Dietetyk w szkole dba o prawidłowe odżywianie dzieci. Zwraca uwagę na zdrowy styl życia uwzględniający regularną aktywność fizyczną. Kształtuje pożądane nawyki żywieniowe. Dietetycy w szkołach (na stałe) nie pracują. Zazwyczaj goszczą w placówkach edukacyjnych podczas zajęć dodatkowych.

Dla dzieci spotkanie z dietetykiem jest nie lada atrakcją. Uczniowie mają możliwość zadawania licznych pytań. Dowiadują się, jakie produkty spożywcze powinni spożywać, a jakich lepiej unikać. Jakie jedzenie zabierać do szkoły i dlaczego wartość jeść śniadania. Podczas warsztatów uczą się odczytywać informacje umieszczone na opakowaniach artykułów żywnościowych. Układają proste pełnowartościowe jadłospisy, przygotowują posiłki np. smaczne i zdrowe desery.

Wegański

napis: "I am vegan"

Dietetyk wegański jest specjalistą od diet roślinnych. Doskonale rozumie czym charakteryzuje się filozofia i styl życia weganów. Układa indywidualnie dopasowane plany żywieniowe, które pokrywają zalecane normy spożycia. Pomaga ludziom w przejściu na weganizm oraz osobom już realizującym dietę wegańską. Udziela porad dorosłym, dzieciom, sportowcom czy kobietom w ciąży.

Dietetyk wegetariański

dietetyk wegetariański trzymający w dłoniach ziemię i kiełkującą roślinę

Dietetyk wegetariański w porównaniu do poprzednika układa mniej restrykcyjne diety roślinne. W planach żywieniowych nie ma, tak dużo wykluczeń. W niektórych odmianach wegetarianizmu dozwolone są produkty pochodzenia zwierzęcego np. jaja, mleko. Jadłospis w dużej mierze zależy od Ciebie. Samemu decydujesz o rodzaju diety wegetariańskiej.

Za granicą

mężczyzna jedną nogą za granicą, która wyznaczona jest przez przerywaną linię

Z usług dietetyka możesz skorzystać będąc w Polsce, jak i poza krajem. Dietetyk za granicą pracuje online. Jego praca polega na udzielaniu pomocy przez internet lub telefonicznie. Wyjeżdżając za granicę nadal masz możliwość kontynuowania współpracy lub jej nawiązania. Dłuższe wakacje czy delegacja nie stanowi żadnej przeszkody.

Dietetyk dieta / plan żywieniowy

dietetyk prezentujący gotową dietę

Jednym z wielu zadań dietetyka jest rozpisanie diety. Plan żywieniowy układany jest zgodnie z upodobaniami pacjentów oraz z zachowaniem ich należytego stanu zdrowia. Dieta może przybierać różne postacie: ketogeniczna, lekkostrawna, przeciwzapalna, bezglutenowa, na insulinooporność itp. W przyszłości napiszę osobne artykuły dotyczące poniżej wymienionych diet.

Insulinooporność

insulinooporność, badanie krwi

Dieta ketogeniczna

dieta ketogeniczna od dietetyka klinicznego

Dieta lekkostrawna

dieta lekkostrawna konsumowana przez dietetyka

Dieta przeciwzapalna

dieta przeciwzapalna na talerzu

Usługi – odchudzanie z dietetykiem. Jak schudnąć?

odchudzanie z dietetykiem

Ile trwa odchudzanie z dietetykiem?
Odchudzanie z dietetykiem może trwać tygodniami, miesiącami, a nawet latami. Efekty redukcji masy ciała zależą od wielu czynników. Kliknij w link https://tomekskorczewski.pl/odchudzanie/ i dowiedz się, jak wygląda moja dieta odchudzająca.

Porady dietetyka jak schudnąć:
Porady dietetyka na schudniecie znajdziesz na blogu w kategorii https://tomekskorczewski.pl/kategoria/odchudzanie-jak-schudnac/.