Wizyta u dietetyka przedstawiona za pomocą pytań i odpowiedzi

wizyta u dietetyka, tablica z napisem
tomekskorczewski.pl » Wizyta u dietetyka przedstawiona za pomocą pytań i odpowiedzi


We współczesnym świecie rola dietetyka nabiera coraz większego znaczenia. Sposób żywienia przekłada się na wiele aspektów życia. Odpowiednio zbilansowana dieta wpływa na dobre samopoczucie i stan zdrowia. Zapobiega licznym chorobom oraz łagodzi ich skutki. Dla osób uprawiających zawodowo sport, pozwala wznieść się na wyżyny swoich możliwości. Ułatwia regenerację i daje wysokie pokłady energii niezbędnej do wykonania następnej jednostki treningowej.

W dzisiejszym materiale umieszczam odpowiedzi na pytania dotyczące wizyty u dietetyka. Ponadto zapraszam do odwiedzenia strony DIETETYKA BYDGOSZCZ. Znajdziesz tam informacje na temat dietetycznych bydgoskich studiów, kurów i szkoleń. Dowiesz się, gdzie możesz pracować po skończeniu nauki oraz jakie korzyści przyniesie studiowanie dietetyki. Oprócz tego wymieniam przykładowe przedmioty z programu nauczania.

Ile kosztuje wizyta u dietetyka? Na jaki koszt trzeba się nastawić?

ile bierze kosztuje dietetyk za wizyte

Koszt wizyty u dietetyka w Bydgoszczy:

 • pierwsza wizyta kosztuje między 80 – 350 zł
 • kolejna wizyta to koszt rzędu 70 – 220 zł
 • ceny wizyt kontrolnych są na poziomie 60 – 120 zł.

* Cena za wizytę może być niższa: podczas akcji promocyjnych (niekiedy w ofercie znajduje się darmowa porada), w przypadku skorzystania z oferty dla par, dwojga lub nawiązania dłuższej współpracy.

Ile kosztuje ułożenie diety przez dietetyka?

koszt ułożenia diety przez dietetyka

Dieta od dietetyka to wydatek rzędu 70 – 399 zł. Cena w przeliczeniu na 1 dzień jest niższa w przypadku, gdy plan dietetyczny rozpisany jest na więcej dni. U osób z licznymi jednostkami chorobowymi ułożenie diety może być droższe. Rozpisanie diety wymagać będzie więcej czasu, co wpłynie na ostateczny koszt.

Ile kosztuje dieta u dietetyka w Bydgoszczy? Ile bierze dietetyk za ułożenie indywidualnie dopasowanej diety?

 • cena za 7 dni = 70 – 299 zł
 • plan dietetyczny na 14 dni = 149 – 399 zł.

Ile bierze dietetyk za pozostałe usługi? Jaka jest średnia cena?

dietetyk cena za usługi

Poniżej podaję średnie ceny usług dietetycznych obowiązujące w mieście Bydgoszcz (stan: lipiec 2023). Koszt z miesiąca na miesiąc jest coraz wyższy.

 • analiza składu ciała: 30 – 50 zł
 • dietetyk groupon: warto skorzystać z ofert promocyjnych, wówczas cena jest zdecydowania niższa
 • konsultacja dietetyczna (ogólna): 40 – 300 zł
 • konsultacja (kolejna wizyta): 40 – 200 zł
 • konsultacje z dietetykiem (specjalistyczne): cena ustalana indywidualnie
 • opieka online: 120 – 350 zł
 • porada (poradnictwo żywieniowe) cena: średnio 150 zł
 • porady dietetyka online (czasami są za darmo): 120 – 350 zł
 • układanie diety dla zawodowych sportowców wraz z suplementacją: ceny ustalane indywidualnie
 • voucher do dietetyka: na tyle PLN, na ile potrzebujesz.

Jak wygląda pierwsza wizyta u dietetyka?

pierwsza konsultacja, wizyta u dietetyka

Pierwszą wizytę szczegółowo opisuję na stronie https://tomekskorczewski.pl/dietetyk-bydgoszcz/. Znajdziesz tam odpowiedzi na pytania:

 • Jak przygotować się do wizyty u dietetyka?
 • Co robi dietetyk na pierwszej wizycie?
 • Ile trwa wizyta u dietetyka?

Dieta od dietetyka

przykładowa dieta od dietetyka, jadłospis znajdujący się na trzech kartkach

W tym miejscu (być może) umieszczę przykładowy jadłospis, plan żywieniowy. Dowiesz się, jak wygląda dieta z dietetykiem.

Kto może skorzystać z pomocy specjalisty do spraw żywienia człowieka?

pomoc dietetyka wyciągającego rękę do pacjenta

Dietetyk udziela pomocy wielu osobom: dorosłym i dzieciom, ludziom zdrowym i chorym. Z jego usług korzystają: osoby cierpiące na nowotwory, mające problemy z tarczycą, nerkami, wątrobą, matki wychowujące niemowlęta, rodzice (opiekunowie) dzieci w różnym wieku. Ponadto kobiety w ciąży i karmiące piersią, sportowcy, ludzie borykający się z nadwagą i otyłością oraz osoby szczupłe marzące o nabraniu kilku kilogramów masy ciała. Jak widzicie dietetyk świadczy usługi dla szerokiego grona osób, a zatem istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że pomoże również Wam.

Wizyta u dietetyka, czy warto?

kobieta zastanawiająca się nad wizytą u specjalisty do spraw żywienia

To co jemy, decyduje o tym, jak się czujemy, jak wyglądamy czy jesteśmy zdrowi, pełni energii, a może wiecznie zmęczeni. Niewłaściwa dieta przyczynia się do wielu problemów zdrowotnych: nadwagi, otyłości, zaburzeń w funkcjonowaniu narządów wewnętrznych, pogorszenia nastroju, a nawet depresji. Jeżeli nie zwracacie uwagi na to, co jecie, wasza dieta w większości składa się z produktów wysokoprzetworzonych, to jest bardzo prawdopodobne, że prędzej czy później, doświadczycie niekorzystnych skutków zdrowotnych.

Chcąc uniknąć powyższych dolegliwości, warto zawczasu udać się do dobrego dietetyka. Dokona on analizy waszego sposobu odżywiania. Sprawdzi, ile macie w organizmie tkanki mięśniowej, tłuszczu czy wody. Na podstawie wywiadu składającego się z licznych pytań, na miejscu powie, co warto zmienić, udoskonalić. Następnie ułoży jadłospis, który pokryje zapotrzebowanie na wszystkie składniki odżywcze oraz pomoże w osiągnięciu celu, jakim jest np. schudnięcie 15 kilogramów do wesela, nabranie kilku kilogramów masy mięśniowej, unormowanie hormonów tarczycy, zmniejszenie ilości przyjmowanych leków, poprawa wyników badań. Warto umówić wizytę i skorzystać z usług profesjonalisty.

Pytania do dietetyka

mężczyzna zadający pytanie do dietetyka

Na koniec pamiętaj, kto pyta ten nie błądzi. Masz jakieś wątpliwości, nie rozumiesz czegoś? Nie bój się i śmiało zadaj pytanie dietetykowi. On prowadzi rozmowę, ale Ty również możesz zadawać pytania i oczekiwać odpowiedzi.