Trener personalny Bydgoszcz – twój osobisty doradca żywieniowy

trener personalny Bydgoszcz, twój osobisty instruktor
tomekskorczewski.pl » Trener personalny Bydgoszcz – twój osobisty doradca żywieniowy


Trener personalny (instruktor osobisty, sportowy) w Bydgoszczy, to osoba która: zajmuje się układaniem planów ćwiczeń dopasowanych indywidualnie do klienta; prowadzeniem treningów, podczas których trener osobisty przekazuje swoim podopiecznym instrukcje odnośnie prawidłowego wykonywania ćwiczeń; wspiera, pomaga sprecyzować wizje (pomoże określić odpowiednie kroki, by daną wizję uczynić rzeczywistością) i cele, motywuje na drodze do osiągnięcia celu (nie tylko w trakcie treningu personalnego, także za pomocą osobistego kontaktu, rozmów telefonicznych); kontroluje rezultaty oraz na bieżąco wprowadza korekty dotyczące – trening personalny Bydgoszcz.

Ponadto udziela porad treningowych, dokonuje pomiarów obwodów ciała, w tym analizę składu ciała. Zapewnia wsparcie w zmaganiach z twoimi lękami. Pomaga skoncentrować się, (skupić się) na twoich mocnych stronach, na priorytetach. Pomaga w ustaleniu strategii i planu działania. Będzie oczekiwał, że dasz z siebie wszystko. Pokaże, jak więcej osiągnąć mniejszym nakładem pracy.

Trener osobisty to specjalista łączący wiedze z różnych dziedzin: dietetyka, (sprawdź ofertę na stronie dietetyk Bydgoszcz), anatomia, fizjologia, biochemia, psychologia, fizjoterapia. Tak kompleksowe podejście przyczynia się do twojego zadowolenia, wynikającego z uzyskanych rezultatów. Dzięki holistycznemu spojrzeniu, trener skutecznie pomoże ci schudnąć, zbudować masę mięśniową, poprawić wyniki sportowe oraz stan zdrowia.

twój osobisty specjalista, doradca żywieniowy

Trener sportowy to również twój przyjaciel, który dba o twoje potrzeby. Pomaga wydobyć z ciebie wszystko co najlepsze, abyś był w stanie zrealizować założone cele. To osoba o dużym doświadczeniu, zna swoją dziedzinę od podszewki. Dzięki, temu, że przez wiele lat zajmuje się swoją profesją, może w jednej chwili skorygować twoje błędy. Robi wszystko, abyś uzyskał/a jak najlepsze rezultaty. Przy jego boku osiągasz pełnie swoich możliwości.

W Bydgoszczy pracuje wielu trenerów personalnych, z których usług możesz skorzystać w różnych miejscach: (np. w dzielnicy Bydgoszcz Fordon, Bartodzieje), siłownie: McFit, Step One, City Fit, Mega Fit, Fit Max, Maximus; kluby fitness, kluby sportowe. Ponadto trenerzy ogłaszają swoje usługi na portalach społecznościowych, w ogłoszeniach na stronach branżowych czy popularnym olx.

Trener personalny to również specjalista ds. żywienia człowieka

trener personalny to także specjalista do spraw żywienia człowieka

Czasami możemy powiedzieć, że jest to twój osobisty dietetyk sportowy, jeżeli posiada takowe kwalifikacje. Kiedy instruktor nie kształcił się w kierunku dietetyki, ale ma bogate doświadczenie zdobyte pracując ze swoimi podopiecznymi i samemu poszerzając swoją wiedze, to wówczas tytułuje się jako: doradca żywieniowy lub bydgoski specjalista do spraw żywienia człowieka.

Praca trenera polega na połączeniu wiedzy żywieniowej z treningiem, co stanowi klucz do zmiany sylwetki. Dopasowana dieta + trening (ćwiczenia), to dwa najważniejsze elementy twojej przemiany. Plan żywieniowy zapewni ci odpowiednią ilość białka, tłuszczu, węglowodanów oraz witamin i składników mineralnych. Trener ma tutaj duże pole do popisu.

Trening personalny – to wiele korzyści

trening personalny daje korzyści zdrowotne
 • trener dopasowuje ćwiczenia pod Ciebie, tak żeby trening personalny uwzględniał twoje życie osobiste
 • dzięki doświadczeniu instruktora będziesz w pełni zdrów, ominą cię kontuzje
 • twoje chęci do trenowania będą cały czas na wysokim poziomie
 • szybciej uzyskasz upragnione rezultaty, które będą utrzymywały się na długo po zakończeniu współpracy z bydgoskim trenerem
 • pozbycie się bólu kręgosłupa, pleców, kolan, bioder itd.
 • podniesiesz poziom swoich umiejętności (treningowych i żywieniowych)
 • trening personalny będzie dla ciebie wielką przyjemnością.

Cechy dobrego osobistego trenera

najlepszy i dobry trener osobisty

Trenerzy personalni powinni posiadać wiele pozytywnych cech, umiejętności, niektóre z nich przedstawiam poniżej:

 • wysoka kultura osobista
 • pasja sportem i zdrowym stylem życia
 • znajomość zagadnień związanych ze swoją dziedziną pracy
 • optymizm
 • stała chęć rozwoju osobistego i zawodowego
 • dobra organizacja pracy
 • łatwość nawiązywania kontaktów
 • umiejętność wyznaczania celów.

Cennik, cena – ile kosztuje trener, trening?

cennik oraz cena treningu, w tym ile kosztuje instruktor

Treningi personalne są w różnej cenie, która zależy od wielu czynników. Nie podaje konkretnej kwoty, ponieważ jest ona zmienna i inna u wielu instruktorów. Cennik tak jak ceny w sklepie, nie jest stały, potrafi się zmieniać. Przeważnie cena jest niższa (w przeliczeniu na 1 trening), jeżeli zdecydujesz się wykupić więcej treningów. Niekiedy możesz skorzystać z promocji i wykupić trening po niższej cenie. Warto trochę poszukać, może akurat uda ci się znaleźć ciekawą ofertę. Szukaj na stronach internetowych siłowni, klubów fitness, profilach na Facebooku, Instagramie, ogłoszeniach na olx itd. Na koniec pamiętaj, że o wyborze trenera nie powinna decydować wyłącznie cena.

 • „Jestem święcie przekonany, że bez pomocy trenera, człowiek nigdy nie osiąga maksimum swoich możliwości”. – Bob Nardelli.